×

Сергій КАПЛІН: «Міська влада – мародери!»

Є народне прислів’я: «Кому війна, а кому рідна мати». Це має пряме відношення до сьогоднішніх подій: одні втрачають своє життя та дохід родини, інші заробляють.

Бюджет Полтави – рекордний, понад 3 млрд грн. Окремо бюджет полтавської медицини – 500 млн грн. Міська влада в особі Удовіченка, Шамоти, партії «Батьківщина» розподілили між собою контроль над медициною Полтави. Керівником департаменту медицини обрали людину Удовіченка – Вікторію Лозу. Головним «смотрящим» над медициною та її потоками призначено людину Шамоти. Сергій Тупікін, друг Шамоти, уже засвітився в кількох гучних тендерних скандалах, пов’язаних із закупівлею медичного обладнання, респіраторів.

Незважаючи на колосальний бюджет, реальність жахлива: лікарі звільняються з медичних закладів через низьку заробітну плату та відсутність засобів безпеки; масок в аптеках немає, а якщо є, то далеко не за соціальною ціною. Така сама важка ситуація у місті із забезпеченням лікарень необхідним медобладнанням. Якщо говорити відверто, то місто не готове до удару, якого може завдати коронавірус у будь-яку секунду. Те, що сьогодні роблять Олександр Удовіченко та Олександр Шамота, та те, що із полтавської медицини зробив свого часу Олександр Мамай, – мародерство.

Нова банда в особі тепер уже Удовіченка і Шамоти така сама або ще гірша за мамаївську. Я наведу кілька прикладів її роботи протягом лише одного місяця. Це все під час коронавірусу і пандемії. Вони, розуміючи, що їхній час скінчився, нещадно грабують місцевий бюджет. Наведу всього кілька прикладів, які на 100 відсотків підтверджують: Мамай, Удовіченко, Шамота – одного поля ягода, навіть ім’я у них однакове – Олександр, що означає перший, перший корупціонер у місті.

1. Коли простій людині немає за що купити маску, вони зберегли свої 50-тисячні зарплати та премії, мільйонні видатки на утримання міської ради, трьох своїх районних рад та комунальних підприємств.

За минулий місяць вони знову отримали на картку традиційно по 50 тисяч. І це не все: вони продовжують красти із закупівель респіраторів, масок, медобладнання та добряче нагребли при так званому міфічному прибиранні снігу. Ми подали петицію до міськради із вимогою припинити цей бенкет під час пандемії та скасувати фантастичні зарплати. Часткове зменшення фонду оплати праці міськради та трьох районів дасть 10 млн грн економії на місяць, а це майже мільйон масок для простих людей Полтави щомісяця. Безплатно!

2. Коли проста людина втратила роботу і втрачає пенсію, вони через свої фірми купують маски, респіратори, медобладнання, наживаючись на пандемії.

Спочатку Полтава вибухнула від інформації про купівлю респіраторів утридорога та без тендеру на 750 тис. грн через підставну фірму однопартійця Шамоти Сергія Тупікіна. На неї, до речі, оформлені аптеки, що насправді належать Шамоті й Удовіченку. Через тиждень на офіційному сайті держзакупівель Prozorro знаходимо ще один документ про купівлю масок ще на 600 тис. грн, де знову фігурує однопартієць Шамоти – Сергій Тупікін та його фірма «Айлант». Цього разу через цю фірму купують маски вже у п’яту лікарню. Без тендерів і без конкурсів і знову за завищеними цінами. А де ж маски? Адже з цієї лікарні біжать медики, які не мають гідної зарплатні та засобів безпеки. Це мародерство, а Удовіченки та Шамоти – полтавські Свинарчуки.

3. Коли прості люди не мають грошей на проїзд та задихаються від комунальних тарифів, вони через свої підставні фірми заплатили за опалення міськради 970 тис. грн і за бензин 277 тис. грн із бюджету.

Мародери вирішили не економити під час карантину і купили на 300 тис. грн бензину у волинської (!) фірми. Пального, яке купується, достатньо, щоб об’їхати екватор планети тричі або Полтаву п’ять тисяч раз. Щось ми за останні півтора року не бачили Шамоту або Чепурка у дворах та на підприємствах, у школах та лікарнях. Мабуть, у Грузію на лижі збираються? А ще всю зиму міськрада купувала газ у фірми однопартійця і друга Шамоти за завищеною ціною. Натопили на мільйон. Шамотам і Удовіченкам уже час купувати у Вікторії Лози (доки вона керує медициною Полтави) довідки із психіатричної лікарні, аби восени, після зміни влади, не сісти у в’язницю за це мародерство. А ще на 16,5 тис. грн купують письмові ручки для привілейованих персон і блокноти на 54 тис. грн. Це просто кінчені мародери!

4. Коли прості люди потребують фінансової підтримки з бюджету міста, вони відмивають бюджетні кошти через свої фірми.

Почали ремонт Березового скверу. За даними порталу ProZorro, поточний ремонт виконує ФОП Ісаян Геворг Шалікович. КП «Декоративні культури» уклало із ним відповідний договір вартістю 185,3 тис. грн. Цей же підрядник займається і ремонтом інших парків та скверів у Полтаві. Так, через прокладкуФОП Сокол Олександр Олександрович, який має той самий телефон та e-mail) замовили поточні ремонти парку ім.І.П.Котляревського, скверу пам’яті Героїв України, скверу ім.Панаса Мирного та скверу на Петра Юрченка. Загальна сума договорів на сьогодні складає 919,2 тис. грн.

У сквері пам’яті Героїв України (колишня площа Леніна) працівники «Декоративних культур» зняли плитку до підписання договору на ремонт з підрядником, а контракт на ремонт парку ім.І.П.Котляревського був підписаний уже після проведення там робіт. Зрозуміло, щоб поживитися на цьому. Витратять кількасот тисяч гривень. Паралельно УЖКГ також замовляє ФОПам-прокладкам проєкт капремонтів парків, на реалізацію яких у бюджеті коштів немає. Так, станом на 1 квітня було підписано договори на проєкт скверу в мікрорайоні Сади-2, Дубової алеї на Червоному Шляху та площі Слави біля Південного вокзалу на загальну суму 614 тис. грн.

Під час карантину і наближення кризи Полтава продовжує замовляти проєкти капремонтів, на реалізацію яких у бюджеті немає коштів. За тиждень управління ЖКГ Полтави замовило 60 проєктів на 6,5 млн грн. Більшість з них стосується ремонтів доріг, тротуарів, дворів та ліфтів. Серед переліку є три замовлення на документи для скверів та парків на 614 тис. грн. І це при тому, що місто вже двічі перерозподіляло бюджет, бо потребувало додаткових витрат через загрозу коронавірусу. 26 та 27 березня УЖКГ підписало три контракти із ФОП Білоусом Володимиром Івановичем на виконання проєктів капремонту трьох об’єктів: скверу в мікрорайоні Сади-2 – за 189 тис. грн; Дубової алеї на Червоному Шляху – за 320 тис. грн; площі Слави біля Південного вокзалу – за 106 тис. грн. Міська влада почала відмивати кошти на інших роботах. Планують поставити або замінити павільйони на 93 зупинках – замовили проєктів на 1 млн грн. Уявіть, це тільки проєкт.

Управління ЖКГ Полтави замовило десять проєктів капремонту 93 зупинок громадського транспорту з установленням нових та заміною нинішніх. Загальну вартість послуг оцінили у 959,4 тис. грн. Так, усі десять проєктів замовили одній людині – ФОП Йовенко Анастасії Сергіївні. Це лише одна сота всього, що «чудять» Удовіченко та Шамота, вони вже наздоганяють Мамая за цими «корупційними чудесами». Але прийде час, коли ми перевіримо і повернемо кожну бюджетну копійку!