×

Сергій Каплін: «На сесії облради Удовіченко та російські олігархи роздерибанили газові родовища на 5 млрд грн, а прості люди Полтави платять драконівські тарифи!»

Кажуть, цього тижня голосами Удовіченка, «БПП» і колег Шамоти в облраді роздерибанили газові родовища на мільярд гривень, віддавши їх російському олігарху. Далі Олександр Шамота і заступники від Удовіченка знову отримали фантастичні премії, уперше за останні роки невчасно «пустили тепло», а 109-й мікрорайон до цього часу без нього. Близькій людині Удовіченка, яка була радником Уляни Супрун, віддають керівництво всіма школами та лікарнями в Полтаві. Виявилося, що Полтава переплатила фірмі однопартійців Шамоти у п’ять разів більше за засіб проти амброзії. Виявилося, що дітей у дитсадках годують одними супчиками, бо через розбірки у коаліції зірвався тендер на закупівлі харчів для малюків. «Укрзалізниця» обдурила недосвідчену владу Полтави на 15 мільйонів. І це ще далеко не все, бідолашна Полтава і полтавці. Аби детально розібратись і дізнатися правду про ці події, ми звернулися до лідера партії «За простих людей», людини, яка обіцяє балотуватися на посаду міського голови Полтави, Сергія Капліна.

– Як ви загалом схарактеризували цей тиждень?

– Добре те, що гірше не може бути. Тоді по черзі. Невже знову Шамота і люди Удовіченка отримають премії? На жаль, так. Вони розуміють, що це їхній дембельський акорд, більше ніхто і нікуди їх не вибере. Вони, Удовіченко і Шамота, не господарники. Екзамен перед полтавцями вони провалили. Крапка. Тепер будуть напихати в обидві щоки і набивати кишені. Бюджетна комісія проголосувала за ці рішення. За моєю інформацією, сума премії – 65 тис. грн на місяць. Я продовжую боротьбу в судах. На минулому тижні було чергове засідання суду. Усі суди – Удовіченка (його син – керівник Адмінсуду), мені непросто, але я продовжую боротьбу за простих людей. Виграю вибори міського голови – здеру з них «три шкури», вони повернуть полтавцям усе до копійки. Ви мене знаєте, я сюсюкатися не буду, наступлю цим корупціонерам чоботом на горлянку.

– Говорять, що облрада цього тижня віддала олігархам низку важливих газових родовищ. Яким чином?

– Так, і це зроблено руками Удовіченка, Шамоти, «БПП». Їм мало Полтави, яку вони розривають, так полізли в область. Там є депутати Удовіченка і СДП. Далі справа техніки, злигалися з БПП та іншими і роздерибанили родовища газу. Кажуть, платили на партію по 100 тис. доларів за голосування.

– Полтава пам’ятає, що саме ви добились, аби в області та Полтаві залишалася частина ренти, а це, здається, ще один бюджет області – понад мільярд гривень на рік.

– Це правда, мій закон, який ми провели у Парламенті, заробляє Полтавщині щороку понад мільярд, і так буде завжди. Цей закон – моя гордість. Це ще один бюджет області, ви тільки уявіть, це просто фантастика.

– Ви завжди були противником передачі надр олігархам, пам’ятаємо вашу боротьбу проти газової мафії, проти Жеваго і т.д.

– Було діло. Я ж розірвав стосунки з Шамотою і його «комсомольською компашкою» через кілька причин: зокрема тому, що я категорично проти надання дозволів на видобуток газу олігархам, а вони – за. Ще раз наголошую: протягли це рішення банда Удовіченка («Рідне місто»), Біленького і Пісоцького («Блок Петра Порошенка») та, на жаль, СДП, яка перетворилася з антиолігархічної партії, яку я створював, у «Союз Дерибану Полтавщини» (СДП). Прикро, що люди, яких я привів у політику та депутатство, стали на стежку здачі національних інтересів та корупції. Щойно я перестав бути нардепом, вони, як кажуть у народі, пішли похилою, з ланцюга зірвались та оскаженіло грабують Полтаву й Полтавщину. Вилізли на горбу Капліна і простих людей у депутати, а тепер цинічно грабують рідну землю!

– Як збираєтесь боротися проти цього дерибану?

– Мав розмову з кількома новообраними депутатами. Разом звертаємось до правоохоронців та президента: депутати, які голосували за, повинні пройти детектор брехні та відповісти перед законом. Усі ці рішення про роздачу родовищ будуть оскаржені в суді. Ще раз наголошую: новообрані депутати направлять запити в НАБУ, САП, СБУ. Слідство встановить замовників та організаторів корупції. Моя принципова позиція – олігархи не повинні отримати жодного родовища. Тільки держкомпанії після їх реформи та виконання соцзобов’язань. Нагадаю, що свого часу я добився, аби частина ренти лишалася на місцях для розвитку інфраструктури – мій законопроєкт «Про ренту» був проголосований у Раді. Це майже мільярд гривень щороку в бюджет області, фактично плюс один бюджет для регіону.

– Чи має право на життя така облрада і такі депутати, адже люди дуже потерпають від високих тарифів і дефіциту вітчизняного дешевого газу?

– Партія Сергія Капліна «За простих людей» починає боротьбу за розпуск облради, буде боротися в судах, добиватиметься покарання злочинців! Ми проводитимемо безстрокову протестну кампанію у містах та районах області, у соцмережах та на вулиці, долучимо всі ЗМІ. Ми не дозволимо грабувати надра Полтавщини. Ми боротимемося за простих людей!

– Розпочався опалювальний сезон. Цього року дуже пізно. Наша редакція отримала купу дзвінків замерзлих полтавців. Прокоментуйте це.

– Я теж і дзвінки отримував, і мерз. І теща захворіла, а 109-й мікрорайон досі без тепла. По-перше, міська влада спеціально затягувала увімкнення тепла, щоб зекономити на полтавцях. Можновладці ще не навчилися красти на гарячих батареях. А так зекономили і тепер цю різницю виведуть туди, де можна вкрасти. У мене сертифікований термометр, який протягом останнього тижня не показував вище 6°С. А опалення необхідно вмикати після 8°С. Постановою КМУ №560 встановлено граничну вартість теплової енергії для міст обласного значення – для будинків з лічильниками 1400 за Гкал, без – 35,21 за кв.м. Я уважно стежу за дотриманням законодавства.

– Яка ситуація у 109-му мікрорайоні?

– По ньому треба звертатися до Генпрокуратури й вивчати причини. Я встановив, що власник енергопостачальної компанії «Полтаватеплокомфорт» – син власника турбомеханічного заводу на прізвище Волков. Фірма зареєстрована в Києві. Чепурко й Шамота тривалий час чекали, доки це питання вирішить «дядя з Києва», і довели ситуацію до колапсу. І мені заважили владнати. Бачте, я свого часу взявся заблокувати загальнобудинкові лічильники на газ і добився цього: їх майже немає. Узявся за блокування загальнобудинкових лічильників на гарячу і холодну воду – теж добився. Коли нам Удовіченки та Чепурки не заважають і їхні діти не плутаються під ногами, у нас з вами все виходить.

– До речі, про хвороби й охорону здоров’я. Ходять чутки, що керівником департаменту охорони здоров’я призначать людину з дуже близького оточення Удовіченка – красиву молоду дівчину Вікторію Лозу. Це так?

– Так, конкурс роблять під неї. Вона радник колишнього міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Вікторія Лоза завжди агітувала мене голосувати за медичну реформу. Але я був завжди категорично проти Уляни Супрун і цієї псевдомедичної реформи. Це жахливо – команда Удовіченка продовжить красти ще й на соціалці та охороні здоров’я людей.

– Полтавці знають, що ви багато зробили для медицини міста…

– Так, я дуже опікувався цими питаннями. Наприклад, вибив 200 млн грн на лікарні та школи Полтави, замінив тисячі вікон для закладів освіти та медицини, побудував нову станцію швидкої допомоги за 26 млн грн, відремонтована та оновлена нейрохірургія за 9 млн грн, ремонт тубдиспансеру, онкологічної лікарні, капремонт низки дахів у лікарнях і т.д.

– У ЗМІ цього тижня було багато інформації щодо боротьби з амброзією і корупцію в цих питаннях. Що скажете?

– От виписали вони самі собі премії. За що? За дерибан мільйонних коштів на амброзії? «Амбростоп», яким посипали амброзію цього року, – засіб проти амброзії? Насправді це засіб для корупції. Він у п’ять разів дорожчий за банальний аналогічний розчин. Підйом на цьому бізнесі – один до чотирьохп’яти. На 3 млн грн продали міськраді, 2,5 млн грн поклали в кишеню, а далі дали відкат. Ефекту для людей немає. Для Удовіченка, Шамоти та компанії – до 500%. Матеріали щодо цієї оборудки ми направили в НАБУ. Журналісти теж провели розслідування і спрямували свою інформацію до ГПУ. За що премії? За те, що собаки в Полтаві загризають людей? Шамотам і Удовіченкам собаки не страшні, бо вони їздять на «Лексусах», а не ходять пішки з околиці, як прості полтавці. Дуже дивує позиція полтавських комунальників, які нічого не планують робити з бездомними собаками навіть після того, як вони до смерті покусали 25-річну дівчину. За півроку до трагедії місцеві жителі вже зверталися до них з проханням про допомогу, проте в КАТП ситуацію оцінили як некритичну.

– У цієї влади якось не складається з опікою над дітьми. Це і по басейнах видно, і по відсутніх дитячих майданчиках та забезпеченні харчування в навчальних закладах. А ви як вважаєте?

– Діти у дитсадках їдять одну капусту. До мене звертаються їхні батьки й повідомляють, що немає кисломолочних продуктів, картоплі, а дітям замість нормального раціону дають суп із кльоцками. Нагадаю, у Полтаві 44 дошкільних навчальних заклади. Закупівлі не відбулися через тендерний хаос, який став наслідком непрофесійності. За моєю інформацією, у коаліції просто не можуть поділити, хто буде заробляти на харчуванні дітей. Кожен суне свого підрядника. Це не перший провал у проведенні тендеру – спочатку його зірвали на закупівлю транспорту для околиць. До речі, таке ставлення влади до дітей не новина: раніше вона відмовилася від харчування учнів початкових класів. Заробляти на дітях – це кредо Шамоти та Удовіченка. Наприклад, за два роки на реконструкцію історичної будівлі колишньої школи №3 витратили 24 млн грн. Гроші освоїли, а змонтувати нормальну електромережу не змогли. Цього разу будівля зі школярами ледве не загорілася, учнів евакуювали. З цього приводу ми направили звернення до Генпрокуратури. Раніше батьки змушені були перевлаштовувати дітей в інші дитсадки, бо їхній затопило після першого дощу. Причина невчасної здачі об’єктів і непрофесійний ремонт – неувага влади та відсутність системної роботи.

– Цього року депутати виділили на потреби полтавських шкіл та дитсадків 8 млн грн. Що закупили на ці кошти?

– Управління освіти у відповідь надсилає лише загальну інформацію: секрет. Нагадаю, після останнього дерибану влади контроль над освітою та охороною здоров’я захопила зграя Удовіченка. Знаєте, мені вони чимось схожі на собак, які загризають людей: ненажерливі, безжальні, без совісті.