×

Сергій Каплін:«Не дамо «Полтавагазу» відключати будинки полтавців від газу. Ми створили штаб опору і йдемо у двори до полтавців. Запишіть мій прямий телефон – (067) 540 70 96»

– Питання №1 у Полтаві – відключення від газу будинків полтавців. Ми спостерігаємо за вашою боротьбою проти цього. Які перспективи зупинити «Полтавагаз»?

– Підприємство розпочало відключення цілих будинків у Полтаві. Привід – начебто пошкодження системи та запах від витоків газу. Після відключення будинку «Полтавагаз» вимагає від людей підписати акт обстеження та виконаних робіт приблизно на 450 грн. Я заявляю, що це шахрайська схема, мета якої – побори з полтавців. Уявіть, у Полтаві 250 тисяч квартир. Помножте на 450 грн, виходить майже 120 млн грн, або 5 млн доларів на лапу «Полтавагазу». Друга схема – примусити цілі будинки підписати угоди на обслуговування будинкових газових комунікацій і дерти з кожної сім’ї кругленьку суму щороку.

– Що робити, аби цього не відбулося?

– Усе починається з оголошення на будинку. Згідно з інструкціями НКРЄКП вони зобов’язані це робити перед відключенням. Як тільки ви його побачили, відразу телефонуйте на мій особистий номер (067)540-70-96. Ми відразу розпочнемо діяти разом. Ми готуємо звернення до поліції і прокуратури, обладміністрації, уряду і навіть до президента. Готуємося до судів. Якщо не допоможе, усім будинком ідемо на «Полтавагаз». Я створив штаб, який працює для захисту полтавців.

– Які будинки і на яких вулицях відключали і яка позиція міськради?

– Це Європейська, провулок Клубний, Стрітенська і т.д. «Полтавагаз» фінансує партію Шамоти й Удовіченка. Тому Шамота, Удовіченко, Чепурко на боці «Полтавагазу», а не на стороні простих людей. Я вигнав Шамоту зі своєї команди торік саме тоді, коли він накричав на простих людей з Огнівськоі, які прийшли на День Конституції захищати свої права, бо вже три тижні були без газу. Шамота відмовився їм допомагати і при людях сказав: «Каплін, ти і твої прості люди мене задовбали, мені жити з «Полтавагазом», і взагалі ви псуєте мені День Конституції». Тоді я добився, аби газ увімкнули. Каплін не дав «Полтавагазу» нав’язати полтавцям загальнобудинкові лічильники, що призвело б до збільшення комуналки на 30%.

– Пригадуємо, як ви минулого року обійшли всі двори міста і добилися, щоб «Теплоенерго» не нав’язали загальнобудинкові лічильники на холодну і гарячу воду. А цього разу підете піднімати людей?

– Так. Зрозумійте, іншого шляху немає. Полтавців нікому захистити. Ми вже почали зустрічі у дворах. На Тернівщині, на Клубному, на Європейській і т.д. Обійду знову все місто, всім даємо типові листи зі скаргами, налагодимо комунікацію, формуємо базу активістів і боремося. «Полтавагаз» прагне помститися Сергію Капліну через те, що він уже сім років захищає полтавців від свавілля монополіста

– До речі, це не перша ваша війна з «Полтавагазом». Свого часу ви не дали йому встановити загальнобудинкові лічильники на газ?

– Це правда. Кілька років тому я добився, аби не нав’язували людям загальнобудинкові лічильники на газ, що призвело б до збільшення платіжки на 20%. Це була справді важка боротьба: ми не давали їх монтувати, перекривали офіс «Полтавагазу», блокували його авто у дворах, вішали на обладнання замки і на них писали «Власність нардепа Капліна», аби ніхто не мав права зняти, і т.д. Потім я підготував законопроєкт і годину доповідав на трибуні Парламенту, на наступний день ми проголосували компромісну версію закону. Тепер без згоди громадян лічильники на весь будинок ніхто не поставить. Мені довелося знайти спільну мову навіть з чортом, аби захистити полтавців.

– «Полтавагаз» не прагне помсти?

– Прагне. Підприємство подало до суду: начебто я йому завдав шкоди – вимагає від мене мільйон. По-перше, у мене немає мільйона, по-друге, мене цим не налякаєш. Я продовжу захищати простих людей Полтави. Господар «Полтавагазу» – колишній депутат, який живе в Австрії, а люди в холоді.

– Хто власник «Полтавагазу»?

– Власник – колишній народний депутат від Полтавщини, який живе і кайфує в Австрії, у Відні. Прізвище – Лелюк, депутат від Партії регіонів і соратник Януковича. Раніше керівником «Полтавагазу» був його родич. Теж депутат від Партії регіонів. Ще цікавіша інша посада Лелюка – колишній голова Держкомрезерву. Це структура, яка має резервувати на випадок війни все – від цвяха до танків і хліба. Коли почалася війна, ні бронежилетів, ні касок, ні хліба солдатам, ні танків не було. Але у Лелюка з’явилися «Полтавагаз», який коштує мільйони доларів, телеканали та газети. Держрезерв – це корупційна годівниця. Майже кожен його керівник переслідувався законом за розкрадання.

– Як розв’язати цю проблему?

– Тільки через націоналізацію. Я займаюсь цим питанням. Рано чи пізно я доб’юсь націоналізації «Полтавагазу», і це буде власність полтавців. Уявіть, на вулиці Стрітенській, 9, вони відключили від газу родину, де вісім років прикута до ліжка жінка після інсульту. На Тернівщині літні люди масово похворіли у холоді після відключення. У Яківцях відключили газ у жінки 1941 року народження.