×

Сергій Каплін не дав украсти депутатам міськради полтавську землю на 200 мільйонів гривень

Я якось розмовляв з Удовіченком і запитав, чи він збирається йти на міського голову Полтави. Удовіченко відповів: ти що, Полтава – це гівно і пар, це не мій рівень. Це справді його слова, я готовий навіть пройти поліграф.

А для мене, пане Удовіченко, Полтава – це передусім люди і їхня мрія жити у найкращому місті в Україні! І, якщо люди довірять мені займатися «гівном і паром», я буду цим займатися задля того, аби їхня мрія жити у місті №1 в Україні збулася!

А тепер хочу вам, полтавці, розповісти правду про те, що відбувалось у місті цього тижня. Спершу депутати міськради відзначилися спробою дерибану трьох ділянок землі вартістю майже 200 млн грн, але ми це успішно зупинили. Далі місцева влада в особі Шамоти, у мовчазній змові з Мамаєм та Удовіченком на цій же сесії забрала надбавку для вчителів. Але ми її обов’язково повернемо, як і харчування учнів 1–4 класів. Так само, як ми примусили міську владу провести тендер на закупівлю автобусів для околиць. Цього не хотів ні Шамота, ні Удовіченко, бо їдять з руки перевізників. Також посеред Левади вибухнув фонтан гарячої води як остаточний вирок неремонтованим підземним інженерним комунікаціям. До того ж Олексій Чепурко заявив, що влада припиняє будь-який ремонт житлового фонду до створення ОСББ. Ще влада відзначилася асфальтуванням під дощ та сніг, як це свого часу робив Мамай, освоюючи вкрадені у бюджеті кошти. Повний провал у прибиранні снігу. Чим ця нова влада відрізняється від Мамая? Нічим… Обоє рябоє.

Це вже 81-й тиждень роботи команди Чепурка – Удовіченка у владі. Дві з половиною тисячі днів вони розкрадають і знищують Полтаву. Спочатку разом з Мамаєм «ухайдохали» всі комунальні підприємства, роздерибанили кілька пічних бюджетів, «запустили» місто. Тепер купили Шамоту та інших депутатів і системно грабують: фонтани за мільйони, хабарі з перевізників, відкати на ремонті доріг і тд. Вони зробили Полтаву своїм бізнесом.

1. ОСББ: битий небитого везе! На полтавців чекає стрімкий ріст тарифів.

На сесії депутати від СДП, «Рідного міста», «Батьківщини» та «Свободи» у змові з Мамаєм вкрали у вчителів надбавку до зарплати та спрямують начебто на ЖКГ. Люди на хвилинку зраділи, що ці кошти підуть на дахи та двори, під’їзди. Але ні…. Олексій Чепурко відразу ж заявив: нічого у дворах і будинках ремонтувати не збирається, доки не буде ОСББ. Очевидно, гроші підуть туди, де їх перед виборами простіше вкрасти: чергові фонтани на мільйон, асфальтування ям під снігом та дощем. Усе за корупційною методикою Мамая. До речі, як і Мамай, нова полтавська влада асфальтує дороги під снігом. Але я все одно доб’юсь, аби вчителі отримали свою заслужену надбавку, як добився обіцянки від влади вже наступного року годувати школярів 1–4 класів, як добилися автобусів на околиці і відновлення контракту з ЄБРР на купівлю тролейбусів.

Але, повертаємося до теми ОСББ. Поза держфінансуванням опиняться всі малоповерхові споруди, особливо у центральній частині міста. Там проживають літні люди з мізерним пенсійним доходом. Яке там ОСББ? Як вони його будуть утримувати, платити голові ОСББ, бухгалтеру? Ще у групі ризику хрущовки, добиті до ручки Мамаєм, що тепер добиваються Чепурком. Їх ремонт не під силу навіть державі, не те що пересічній простій людині, яка там проживає. Вони не зможуть фінансувати ремонт навіть на умовах пропорційної участі з місцевою владою 70/30. Але найбільша проблема – це майбутнє постійне зростання тарифів, яке чекає в разі тотальної «осббізаціїї» міста. Влада не буде більше датувати різницю у тарифах, не буде брати у багатих і перерозподіляти між бідними. Отже, відразу, автоматично, слідом за газом, електроенергією, мінімально зарплатою стрімко ростимуть і тарифи в будинках ОСББ. Ріст буде щомісячний, часом щотижневий.

Є і свої переваги у створенні ОСББ, переваги лише для держави. Влада зекономить на видатках і якості послуг та робіт, які надаються.

Тендери зникнуть, і з’явиться можливість наймати невеликі бригади для виконання робіт. На чорному ринку їхні послуги нижчі на 20–25%. Якість ніхто не гарантує. Отже, замість сертифікованих компаній ремонти робитимуть шабашники та халтурщики. Потім голова ОСББ буде бігати за ними, а за головою бігатимуть мешканці будинку.

Влада перекине всі оргпроблеми та фінансування з хворої голови на здорову, переклавши всю відповідальність на жителів. А той факт, що ніхто не робив належний капремонт будинків десятиліттями, нікого вже не цікавить. Ось так, на жаль.

Що ж потрібно реально робити у сфері ЖКГ?

Я як людина, яка тривалий час займалась ЖКГ, констатую: законодавство дає унікальні можливості для технологічного, економічного та організаційного маневру для влади та людей для подолання житлово-комунальних проблем. Бюджет у майже чотири мільярди дозволяє зробити фінансовий акцент на капремонті міста, зокрема підземних інженерних мережах та житловому фонді. Фонтани за мільйони, нові департаменти у міськраді та фантастичні зарплати та премії керівників, безтолкове утримання райрад за десятки мільйонів – це помилка. Правильний шлях – капремонт Полтави. На мою думку, єдиний напрямок реформ – це створення керівної компанії замість ЖЕО-2.

До цього необхідно провести ретельний аудит діяльності підприємства, атестацію працівників, зокрема керівних кадрів. Також необхідно провести аудит усього житлового фонду: дефектологізувати потенційні капітальні проблеми, поточні та точкові. На основі цього комплексного та фахового аналізу визначити бюджет капремонту міста, спланувати та робити такий ремонт. Ті, хто виявить бажання працювати в режимі ОСББ, отримають таку можливість на основі кооперації зусиль між керівною компанією міста та власне ОСББ.

2. На сесії міськради депутати намагалися вкрасти землі майже на 200 млн грн. Але ми не дозволили.

Удовіченко, Чепурко, Шамота, місцеві «Батьківщина» та «Свобода» у змові з Мамаєм планували на сесії міськради за семимільйонний хабар роздерибанити три великі земельні ділянки в Полтаві. Об’єкт №1 – Київське шосе. Об’єкт №2 – перехрестя Раїси Кириченко та Остапа Вишні. Об’єкт №3 – перехрестя вулиць Шевченка та Ватутіна. За кожен депутатам пропонували по 2,5 млн грн хабаря.

Але після мого звернення до НАБУ та СБУ, наших публікацій у ЗМІ, телеефірів на центральних телеканалах депутати в істериці зняли ці питання з розгляду.

Тепер детальніше. На Київському шосе, яку перед дерибаном розподілили на сім частин, під вікнами тисяч людей, у межах паркової зони, планували надмасштабну заправну станцію зі складами пального, додатково магазини, склади, житлові та нежитлові приміщення. На тій земельній ділянці знищено колектор водоканалу та систему ливневої каналізації, утворилося фекальне озеро. Жодних обговорень із громадянами, які там проживають, не було.

Далі, на перехресті вулиць Раїси Кириченко та Остапа Вишні здебільшого приватний сектор, де в людей не запитали, чи згодні вони на будівництво чергової дев’ятиповерхівки. Поряд кілька років тому вже збиралися зводити дитсадок, а натомість побудували типову багатоповерхівку, хоча дозволу на це не мали. До речі, на тому місці теж комунікації зношені. Немає паркувальних місць та двору. На перехресті ж вулиць Шевченка та Ватутіна будівництво планували на зношених комунікаціях із порушенням вимог будівельно-архітектурного законодавства. Усе теж за 2,5 млн грн.

3. Мамай та Удовіченко знищили Полтаву і під землею і над землею.

Зношеність підземних інженерних мереж просто вражає, капітальні ремонти, переобладнання та модернізація не робилися ні Мамаєм, ні нинішніми пройдисвітами – Чепурком, Шамотою, Удовіченком. Термін служби інженерних мереж обмежений: сталеві труби та кабелі – 30 років, усі інші – 50, канали – 100. Терміни давно вичерпані. Теплопроводи систем централізованого теплопостачання можуть досягати температури води від джерела тепла 150°C. Саме таку лазню нещодавно влаштувала влада жителям Левади. Усі могли бачити цей фонтан скажено гарячої води посеред району.

Слід зазначити, що пряма провина в занедбаності комунікацій на панові Удовіченку, який смоктав з «Водоканалу» та «Теплоенерго» всі соки протягом свого керівництва областю, ставив туди керівниками своїх родичів, згодом добив його до ручки. Усі очільники цих підприємств призначалися Удовіченком, він крав мільйони з комуналки області. Жодних модернізацій та ремонтів. Удовіченко, який так тепер полюбив Полтаву і її бюджет, палець об палець не вдарив, щоб передати «Водоканал» та «Теплоенерго» Полтаві. Уявіть: довжина мереж водоканалу 666 км, 90% припадає на місто. Так само більшість з дев’яти водозабірних майданчиків та 14 резервуарів чистої води. Ні, він усе тримав у своїх лапах. Навпаки, він передав Полтаві Олександра Мамая, який разом з Удовіченком і його сином-суддею та «Рідним містом» знищили комунальний транспорт, комунальні підприємства, а тепер далі доять бюджет Полтави.