×

Сергій КАПЛІН: “Полтавці, пам’ятайте: Полтава – дуже багате місто. Просто вони крадуть ваші гроші. Нічого, скоро УДАВляться!”

Позачергова сесія міської ради таки відбулася. Як завжди, строкатий список питань викликав у політиків масу зауважень та застережень. Проаналізувати основні теми сесії нам допоміг відомий в Україні політик, голова партії «За простих людей» та, напевне, майбутній кандидат на посаду міського голови Полтави Сергій Каплін.

– Яке питання, на вашу думку, з тих, що розглядалося, стало головним цієї сесії?

– Головне, що ми з вами не дали депутатам украсти понад 30 млн грн. Депутати планували кілька афер із землею. Наприклад, дати дозволи на землю під кіоски. Вони хотіли ввести в експлуатацію кілька будинків, почати будівництво без згоди громадян на Великотирновській, де розворот транспорту біля вокзалу. Після нашої інформаційної атаки та заяв до НАБУ бажання голосувати за це щезло. Ми з вами добилися, щоб питання про надання землі під десять кіосків для «Батьківщини» не голосували. Вони ж уже потирали руки й чекали, що перепродадуть по 100–200 тис. доларів землю під кіоски-магазини. Полтава зберегла не один мільйон доларів. Зверніть увагу, міська влада хотіла дати дозвіл на будівництво багатоповерхівки у районі одноповерхових забудов поруч з Половками. Громадяни вже чотири роки протестують проти цієї забудови на вулиці Юрія Тимошенка. Розмір хабаря там може сягати до 2 млн грнвень. Другий «жирнючий» об’єкт – на вулиці Великорогізнянській, де в людей планували «віджати» ділянку в автогаражному кооперативі теж для масштабного незаконного будівництва. Там гуляють хабарі в межах 1,5 млн грн. Отже, разом два питання – 3,5 млн грн.

– Яка ситуація щодо організації харчування дітей молодших класів?

– Це суперважливо, ми таки змусили проголосувати депутатів хоча б за 50-відсоткове відшкодування. Я вважаю, треба продовжувати боротьбу і добитися 100-процентного. Гроші є. Нехай менше витрачають на зарплати собі та своїм коханкам. Хлопці молоді і плутають пріоритети: спочатку треба подумати не про себе і своє оточення, а про дітей простих полтавців. Уся Полтава гула щодо скандального будівництва на Старому Подолі, і депутати хотіли легалізувати вже збудований будинок. Це чистий кримінал. За адресою Старий Поділ, 18, уже зведений будинок. Депутати за хабарі хотіли його легалізувати. Їм пропонували проголосувати за цільове призначення, що дозволяє будувати житлову багатоповерхівку, хоча на зонінгу це зона для об’єктів електромережі. Ціна такого питання – щонайменше 3 млн грн. Тут фігурує і «Полтаваобленерго». І ви, наївні полтавці, хотіли, щоб влада вступалася за ваші інтереси перед монополістами? Ніколи, як ви бачите, у них спільні справи і бізнес. Згідно з документом депутатам пропонувалося проголосувати такі зміни: «Для будівництва адміністративно-житлового комплексу з підземним паркінгом (код 02.10)». Така заміна слів фактично легалізує житлову багатоповерхівку, яку будують на не придатній для цього землі.

– Депутати своїм рішенням перекинули кошти з одних проектів на інші, чому?

– Задача, де простіше вкрасти, – на ремонті дахів чи доріг? Правильно, на дорогах. Дахи робить комунальне підприємство – там украсти важко, а дорогу – підрядник з відкатами. Тому коаліція забрала гроші з ремонту дахів, під’їздів, тролейбусів і дала на псевдоремонт доріг. Заплатять аванс – отримають відкат. Такса відкатів на ремонті доріг, судячи з гучних матеріалів НАБУ, – 25%. Отже, Олександри Удовіченко та Шамота, їхня компанія вкрадуть 7–8 млн грн вже до зими? Так і хочеться сказати: Сашки, не вдавитесь?

– Тобто ремонту дахів і під’їздів цього року вже не буде?

– Рішення міськради передбачає зменшення асигнування на капітальний ремонт житлового фонду на суму 28 млн грн: капітальний ремонт сходових кліток на суму 5 млн грн; капітальний ремонт покрівель на суму 17 млн грн; капітальний ремонт трубопроводів на суму 6 млн грн. Зняті з ремонту житлового фонду кошти спрямують здебільшого на латання доріг. Окрім цього, зменшене асигнування КАТП-1628 на 4 млн грн. Це означає, що готуються підняти ціни на проїзд у громадському транспорті.

– Депутати проголосували за збільшення штату до 533 осіб?

– Це «батальйон Удовіченка і Шамоти», і коштує він полтавцям 100 мільйонів на рік. За ці гроші можна профінансувати три з половиною тисячі дитячих майданчиків, чотири фонтани за мільйон доларів кожен, це три-чотири нових дитсадки та кілька шкіл. Це капремонт 20 скверів та парків на рік. Чому так багато? Середня зарплата керівників 30–40 тисяч. У Шамоти та заступників – від 50 до 100 тис. грн на місяць. Але це ще не все. На сесії проголосували чергове тасування карт: створили кілька нових департаментів. Кожен під кума, свата, коханку. Платити за їхніх коханок вам, дорогі полтавці. Створили нові департаменти, тепер просто призначать туди своїх людей – і все. Батальйон чиновників у 533 особи є, а перемог – нуль. Дитсадок залитий, фонтан люди критикують, дахи діряві, ремонти парків заморожені. Так, перші дощі залили дитсадок на Леваді, який ремонтує «команда Удовіченка». Батьки вимушені самостійно рятуватися, а дітей розподілили між іншими дошкільними закладами. Я звернувся із заявою до правоохоронців, будівельники відразу почали цілодобово працювати. Уявіть, півроку підрядник ремонтує дах. Міська влада не розуміє, що завтра недобудований дах спричинить колапс.

– По-вашому, це серйозний сигнал? Можна очікувати проблем з якістю об’єктів, які будує нинішня влада?

– Я не довіряю цим керівникам міста. Я не розумію, що і як вони будують. Причина проста: некомпетентність місцевої влади, несистемність, немає господаря в місті. Полтаві дуже потрібні вибори голови. Так само заморожений ремонт 28 об’єктів, зокрема парків. Додали ще ремонт бульвару «Дубова алея» на Червоному Шляху. Знову довгобуд. На це передбачено 500 тис. грн. Загалом програма передбачає виділити у 2019 році 63,9 млн грн, а у 2020-му – 97,4 млн грн. Дивні метаморфози: щомісяця кошторис ремонту парків зростає в кілька разів: з 500 тисяч до двох мільйонів. Думаю, ви розумієте, через яку причину: ростуть апетити депутатів та їхніх господарів. А полтавці лишаються без нормального відпочинку й інфраструктури.

– Але гроші все-таки перекинули на ремонт доріг, ви будете контролювати ситуацію?

– Так, по кожній латці й фірмі буде звернення. Перевіримо кожний рахунок фірми, легальність праці, дотримання екологічного та іншого законодавства. Батальйон чиновників є, а ремонту дахів, під’їздів, водопроводу не буде: 25 млн грн забрали з дворів і передали підрядникам, які взимку будуть латати дороги. Лататимуть свої фінанси, уже визначені фірми, які будуть працювати, підрядники – вони принесуть у дзьобі хабарі.

– Ви заявляли про спробу партії Удовіченка вкрасти офіс у центрі міста, це рішення проголосоване?

– Масштаб крадіжки – 8 млн грн. Олександр Шамота своїм розпорядженням уже погодив внесення «поліпшень» у приміщення, яке фактично орендує партія Удовіченка «Рідне місто». На сесії у п’ятницю це рішення Шамоти затвердили депутати, далі приміщення викуплять за копійки. Площа – 384 кв. м. «Фокус-покус» у тому, що орендує приміщення не партія, а «громадська організація для прикриття», щоб ніхто не здогадався, коли депутати голосуватимуть. Насправді там офіс «Рідного міста».

– Докази?

– Увага, партія зареєстрована саме за цією адресою! Про це знають усі полтавці. Тобто Полтава втратить суму, рівну половині вартості фонтану? 384 кв. м множимо на середню ціну за квадрат – 20 тис. грн, виходить 7 млн 680 тис. грн, або 320 тис. доларів. Це мінімум. Це центр міста, множте на півтора. Нормально? За ці гроші можна годувати учнів початкової школи або встановити дитячі майданчики у 200 дворах, відремонтувати 15 дахів, тротуари, ливнівки, купити транспорт для околиць – Дублянщини, Ліска, Огнівки, зробити дорогу на Сади.

– У міськраді тривають переходи депутатів з однієї фракції в іншу?

– Удовіченко купив собі нову іграшку – депутатку міськради, кажуть, за мільйон гривень. Переходи депутатів на сесії з партії в партію стали для Полтави традиційним явищем. Цього разу депутатка Паутова вийшла з однієї фракції й перебігла до Удовіченка. Ціна переходу в міськраді, як я вже говорив, – стабільна: такса 1 млн грн. Я вигнав із фракції свого часу кілька таких запроданців і знаю ціни входів і виходів. От тепер сиджу і думаю, що доброго написати… Про дороги – нічого. Про транспорт – нуль. Про підтримку малого бізнесу – нічого. Про школи й дитсадки – теж нуль. Єдине, що зробили на цій сесії, – декомунізували «Чебурашку», перейменували дитсадок. Якесь середньовіччя – купують і продають депутатів, як рабів, дахи падають, дороги не латані, казнокрадство, бандитизм.

– Сесія міської ради й ваші коментарі вказую, що ми вже дісталися дна, чи є якісь шанси на зміну ситуації?

– Я оптиміст. Полтава має неймовірний запас міцності. За часи успішних керівників, зокрема Анатолія Кукоби, багато зроблено, і це допомагає місту триматися. Ми маємо серйозний бюджет: найкращий серед обласних центрів з розрахунку на душу населення. Головний наш капітал – це прекрасні, працьовиті, мудрі люди – полтавці. Усі ми разом ситуацію виправимо. Уже навесні мають бути вибори. Полтава обере нових депутатів і нового голову. Насамперед треба навести лад у комунальній та транспортній сферах, зробити місто комфортним для життя. Треба зруйнувати всі схеми, на яких наживалися можновладці всі ці роки. Припинити корупцію у комунальній сфері, яку контролює Удовіченко, у транспорті, який контролює Удовіченко, у школах та дитсадках, які контролює знову ж Удовіченко. Депутати мають бути помічниками міського голови і допомагати реформувати місто, а не ходити і думати, що і де вкрасти і як сподобатись таким «смотрящим», як Удовіченко і компанія. Я вірю і знаю, що в нас вийде все змінити та моя мрія нарешті збудеться: Полтава випередить такі міста, як-то Харків, Дніпро, Вінниця та Львів.