×

Сергій КАПЛІН: “Удовіченко заявляє, що він – полтавський камікадзе. Але у його людини, голови Подільської райради Євгена Нагорного, зарплата у квітні була 49 800, у серпні – 57 500. Так хто тоді камікадзе – полтавці чи Удовіченко?”

Цей тиждень був рясним на події. Сесія міськради, низка трагічних ситуацій. Влада Полтави засекретила інформацію про кошторис і витрати на фонтан за мільйон. Ще Олександр Удовіченко назвав себе полтавським камікадзе. На це Сергій Каплін відповів йому, що камікадзе – це полтавці, які щодня ризикують життям у дворі, транспорті, на роботі від безгосподарності команди Удовіченка, Шамоти, «Батьківщини». Ще відбулося друге судове засідання у справі фантастичних зарплат чиновників Полтави – Чепурка, Шамоти, Рекотова та інших. Нагадаємо, що Сергій Каплін подав позов до адмінсуду з вимогою зменшити зарплати чиновникам, бо вони виявилися вищими, ніж у президента України, керівника Уряду та міністрів. Аби отримати коментарі з цього та інших важливих питань для полтавців, ми звернулися до лідера партії «За простих людей» та майбутнього кандидата на посаду міського голови Полтави Сергія Капліна.

– Перше гаряче запитання: як ви ставитесь до того, що влада Полтави засекретила інформацію про видатки на фонтан за мільйон?

– Цей фонтан посадить не одного чиновника міськради. Це пам’ятник небувалій безгосподарності та корупції. Я думаю над тим, як розсекретити інформацію через суд. Але знову ж цей суд Удовіченка, його син там керівник. Будемо боротися. Люди мають знати правду і гнати в шию цих корупціонерів.

– Як проходить суд у справі високих зарплат полтавських чиновників?

– Керівник суду – син Удовіченка. Удовіченко контролює всю Полтаву: у нього на службі фактично всі заступники, Шамота, Чепурко, які отримують зарплати в 50–60 тис. грн на місяць. От і здогадайтеся самі, як проходить суд. Дуже важко, але я борюсь: вважаю, що чиновник не може стільки отримувати, коли середня пенсія в Полтаві 2 тис. 500 грн, зарплата – ледве 5 тис. грн, субсидії забирають, ціни ростуть, комунальні тарифи теж не знижуються.

– Днями з’явилася інформація про такі самі високі тарифи у керівників райрад Полтави.

– Це правда. Я вивчав це питання теж. Наприклад, керівник Подільської райради Євген Нагорний з команди Удовіченка отримав у квітні 49 тис. 800 грн на місяць, у серпні – 57 тис. 500 грн зарплати. Вважаю, райради мають бути ліквідовані. Це чергові три бюджетних корита, аби такі, як Шамота, Удовіченко, Білоножко з «Батьківщини» розсадили своїх кумів, сватів, однопартійців. Через цих хабарників ці райради ще існують: в Україні інститут райрад ліквідовано у 20 областях. Треба просто налагодити цивілізовану роботу з депутатами міськради, організувати їх комунікацію з людьми та виконкомом. У виконкомі купа нових департаментів та 533 працівники. На зарплати витрачається 100 млн грн на рік. Це три з половиною тисячі дитячих майданчиків і чотири фонтани щороку. Через нестачу коштів згорнуто реконструкцію 28 скверів та парків, зате три райради та міськрада проїдає сотні мільйонів.

– На вашу думку, чиновники та депутати живуть на свою зарплату?

– У цьому і суть питання: отримують по 50 тис. грн, плюс щомісячні хабарі. Розберімо останню сесію. Я вважаю, що на ній планувалося вкрасти майже мільйон доларів. Але добре, що є ця газета, соцмережі, інтернет-видання, де я пишу і говорю про міську корупцію. Цього разу депутати злякалися наших заяв до ГПУ та НАБУ. Ось, будь ласка, три епізоди чи питання, за які депутатам мали дати щонайменше по 3 млн грн хабаря. Дозвіл на оренду землі під «непрості кіоски, які потім розростаються до площ магазинів». Кожен коштуватиме після завершення афери до 200 тис. доларів. Призначалася фракція «Батьківщина». Після нашого тиску депутати відмовилися голосувати. Розмір хабарів тут 20 тис. доларів за ділянку. Отже, корупціонери недоотримали або майна на два мільйони, або 200 тис. доларів хабарів.

– Ви писали у своєму блозі про спробу дати велику ділянку на вулиці Великотирновській…

– Так, 2,1 га землі на Великотирновській під будівництво дев’ятиповерхівки теж призначалися для «Батьківщини». Це земля біля приватного сектору, ніхто і не збирався спитати громадян, чи дозволяють вони таке грандіозне будівництво у людей «на голові». Нам вдалося врятувати полтавців через оголошення фактів перед сесією. Депутати відступили.

Далі спроба узаконити кілька незаконних будівництв «Полтаватрансбуду». Перше на вулиці Старий Поділ, 18, де вже зведено будинок прямісінько на лініях електропередач. Розмір хабарів тут сягає 3 млн грн за дозвіл депутатів. Але, увага, після оприлюднення нами інформації про злочини депутати голосувати відмовилися. Ще хотіли побудувати багатоповерхівки в районі одноповерхової забудови поруч із Половками. Люди протестують проти цього вже кілька років. Ще хотіли забрати ділянку в автогаражного кооперативу в районі Великорогізнянської. Будівельні афери коаліції ми таки провалили. Корупціонери не отримали цієї сесії мільйонні хабарі. А якщо не було б наших публікацій?

– Чи вдалося депутатам протиснути якісь свої сумнівні рішення?

– На жаль, дещо їм вдалося. На сесії затвердили розпорядження Олександра Шамоти, яке відкриває можливість для партії Удовіченка за копійки відхопити офіс майже у півтисячі квадратних метрів у центрі міста. Удовіченко через підставну громадську організацію взяв в оренду приміщення, а тепер через схему намагається «віджати» його на свою партію. Вартість квадратного метра в цьому районі 20–30 тис. грн. От і рахуйте: ціна питання мінімум 300 тис. доларів, або 10 млн грн, або 350 дитячих майданчиків, які на ці гроші можна збудувати для малечі. Друге: кошти в розмірі 25 млн з ремонту дахів та під’їздів перекинули на латання доріг. Так, латання восени, взимку, під снігом, під льодом. Та ще й під свої фірми. Так красти, напевне, простіше. Затвердили ще дерибан посад і створення нових департаментів, збільшили кількість працівників виконкому до 533. 15 років тому було 250 – удвічі менше. А як же економія? Її знову не буде? Буде влаштування своїх людей на посади – кумів, сватів, коханців та коханок. Це бенкет під час соціальної чуми.

– Полтаву сколихнула жахлива трагедія: вранці собаки загризли жінку. Хто повинен стежити за їх виловом та контролювати подібні речі в Полтаві. Хто винен у цій трагедії?

– Цим опікується КАТП, за яке відповідають команда Удовіченка та Шамота як тимчасовий керівник міста. Це не перший випадок, коли їхня безгосподарність убиває людей: торік через недбалість місцевих комунальників від падіння бурульок загинула людина і травмувалося кілька інших полтавців.

– Дитячий садок №2 на Леваді після дощу теж залишився без даху і ремонту.

– Кількасот дітей стали жертвами недобудованого даху в дитсадку. Причина проблемного недоремонту даху – у відсутності підтримки з боку міської влади та елементарної координації. До речі, ми таки примусили місцеву владу прийняти хоча б якесь рішення для дітей, зокрема щодо харчування. Поки що на сесії міськради вирішили компенсувати 50% у наступному році. Боремося далі. Я не уявляю, що буде з іншими ремонтами, які будувала чи ремонтувала ця влада: із фонтаном за мільйон доларів, який уже кілька разів ламався, зі школами та лікарнями. Дороги теж після так званих ремонтів провалюються. Це просто недбалість і хабарництво. Наприклад, на вулиці Пушкіна підрядники на замовлення комунальників знімали нову тротуарну плитку, яку поклали рік тому. Замість неї покладуть асфальт. Тим часом уже два роки, як розсипається меморіал Небесній сотні в Полтаві: фарба опала, світла немає. Відреставрувати його мали ще рік тому. А що буде з Кадетським: його віддали, але чи є гроші у Державної судової адміністрації, де графік робіт і платежів? Міська влада не добивається фінансування у бюджетному комітеті, а держбюджет уже розглянуть цієї п’ятниці. Так господарі не роблять, це просто дитячий садок імені Удовіченка. До, речі у місті безлад, але міська влада займається декомунізацією «Чебурашки» – змінили на останній сесії назву дитсадка у Полтаві.

– «Полтавагаз» судиться з вами через вашу різку критику щодо цього підприємства та постійну боротьбу?

– Так, я попереджав: щойно я втрачу мандат, на мене накинуться ті, проти кого я боровся, захищаючи інтереси простих полтавців. Згадайте, я не дав встановити загальнобудинкові лічильники на газ, пізніше не дав встановити загальнобудинкові лічильники на гарячу та холодну воду. Не давав підвищувати комунальні платежі, тарифи на проїзд перевізникам. Тепер вони всі прагнуть мені помститися. Я щотижня отримую погрози та судові позови. Тим часом черговий будинок на вулиці Мазепи «Полтавагаз» відключило від газопостачання. Влада Полтави не помічає звернень людей та їхні прохання про допомогу, самоусувається. Я, на жаль, не маю повноважень, міського голови в Полтаві немає.

– До речі, як справа у питанні підвищення вартості проїзду, воно таки відбудеться?

– Їхав нещодавно у маршрутці. Люди кажуть мені: Сергію Миколайовичу, доки ви у місті, тариф не підвищують, боріться за чесні тарифи і комуналізацію транспорту. Слухаю людей і продовжую боротьбу, тепер уже голими руками. Але, на жаль, місцева влада дуже пасивна у співпраці з ЄБРР з кредиту на закупівлю нових тролейбусів. Я дізнавався, що наше місто через безгосподарність влади останнє в черзі. Ще та ж команда Удовіченка провалила тендер на закупівлю автобусів для околиць: вона просто не змогла професійно підготувати тендерну документацію і загрузла в судах та скаргах. От і маємо у місті ситуацію: приблизно 150 мікроавтобусів «Рута», 45 «Богданів», 20 «Еталонів» та по одному-два «корейців», «Вольво», «Хазів» та «Сканій». Усе старе і небезпечне для перевезення людей. На них витрачаються колосальні кошти на амортизацію. Перевізники відмовляються возити людей на околиці: мами з колясками та люди з інвалідністю просто відрізані від життя.

– В одному інтерв’ю Олександр Удовіченко назвав себе полтавським камікадзе. Чи це не підтвердження, що несе відповідальність за народження Мамая і, відповідно, знищену техніку МШЕДу, хабарництво в Полтаві? До речі, він, визнав, що підтримав фонтан за мільйон доларів, і вимагав підвищення розміру проїзду в громадському транспорті.

– Я хочу йому особисто відповісти. Насправді, пане Удовіченку, камікадзе не ви, а ті люди, що ходять роздовбаними дорогами, які ви не ремонтуєте; камікадзе – не ви, а ті люди, які судяться в адмінсуді, який очолює ваш син; камікадзе – люди, які їздять маршрутками-«гробовозками», які ви кришуєте; камікадзе – це ті батьки, які відпускають гратися свою малечу у двір з небезпечними дитячими майданчиками, які ви не ремонтуєте, але збільшуєте штат і зарплату в міськраді; камікадзе – це діти 1–4 класів, яких ви не годуєте у школі і які ризикують заробити через вас гастрит; камікадзе – це люди, які будуть долати заметіль та ожеледицю взимку, бо ви з Мамаєм знищили комунальне господарство Полтави, розпродали техніку; камікадзе – ті люди, які живуть на крайніх поверхах під дахами, які ви не ремонтуєте; камікадзе не ви – це ті люди, які їздять на ваших ліфтах-убивцях. Я мовчу вже про сквери, парки та все місто, яке ви просто знищили з Мамаєм і продовжуєте добивати до ручки з іншими. Ви не камікадзе, ви – «смотрящий» у місті та головний мафіозі: зі своїм судом, секретарем міськради, заступником з комуналки, заступниками в лікарнях та школам. У нас був один такий камікадзе – Яценюк, який став мільярдером, але я його прибрав. Ви такий самий камікадзе! Приберемо і вашу мафію.