×

Сергій КАПЛІН: “Зарплата півтисячі працівників міськвиконкому – 100 мільйонів на рік. Це вартість трьох тисяч дитячих майданчиків, безплатне харчування всіх школярів і чотири фонтани”

4 жовтня депутати зберуться на позачергову сесію міськради. Оскільки петиція про відставку Шамоти вже зібрала необхідні голоси полтавців, керівники міста розуміють, що скоро їх попросять на вихід, тож вирішили «добряче пройтись по бюджету» перед своїм звільненням. Сергій Каплін, лідер партії «За простих людей», вважає, що на наступному засіданні вони вкрадуть 2,1 га землі, десять МАФів, 100 млн грн та роздерибанять до 20 посад, сміттєвози та асенізаторські машини.

«Депутати намагаються перерозподілити кошти та підряди на свої фірми…»

Сергій Каплін зазначає: якщо ретельно проаналізувати проекти рішень з 67 питань, то 11 із них оприлюднені з порушенням терміну:

– Наприклад, програма ЖКХ (#26) і висвітлення діяльності органів влади (#63) оприлюднені без додатків, тобто платники податків не можуть побачити, у чому ж зміни. Нагадаю, що в обґрунтуванні відставки Мамая якраз були зауваження щодо порушення регламенту. Таке враження, що шамот і удовіченків тепер консультує Мамай. Депутати намагаються перерозподілити кошти та підряди на свої фірми, аби простіше було отримувати багатомільйонні відкати. За моєю інформацією, сума перерозподілу становитиме близько 100 млн грн. Окремо з кишені простого полтавця намагаються взяти кошти на свій піар. Будуть за ваші гроші вам розказувати, що фонтан справді може коштувати 1 млн доларів, що зарплата в 50 тис. грн виправдана, що День міста був організований гарно. Такі сюжети на телебаченні коштують дорого: 10–15 тисяч за дві хвилини. От і рахуйте. Два сюжети – дитячий майданчик. Десять – ремонт даху. 30 – ремонт будинку. 100 – харчування дітей молодших класів. Очільники міста не розуміють: полтавцям потрібні не телезірки, а господарники; не селфі, а тротуари. У кожного полтавського боса зарплата 50–100 тис. грн: кожен може дозволити заплатити за свій піар зі своєї кишені, а не з кишені полтавця. Також знімуть 28 млн грн із ремонту житлового фонду на ремонт доріг та тротуарів. Таким чином збираються відмити і ці кошти.

«Посади отримають родичі та коханки…»

За словами Сергія Капліна, на сесії приймуть рішення про списання сміттєвозів та асенізаторних авто у кількості десяти штук. Тож вони опиняться у дворі Удовіченка або іншого партійного боса, а потім банда коаліції ще заробить на відкаті при придбанні нової техніки.

– Я вже не раз зазначав, що коаліція заробляє навіть на газонокосарках для кладовищ: для неї немає нічого святого, заробляють навіть на покійниках. Але головне – це політичні хабарі. Батьківщина отримає 2,1 га землі для будівництва у приватному секторі двох дев’ятиповерхівок, ще землю під десять кіосків. Люди Удовіченка отримають кілька нових посад – очільника департамента культури та очільниці департаменту охорони здоров’я та соцполітики. Для цього депутати перетасують структуру виконкому та збільшать штат до 533 чоловік і бюджет на їх утримання до… 100 млн грн на рік. За ці гроші можна побудувати чотири фонтани. Посади отримають родичі та коханки. Те, що відбувається у місті, інакше як бенкетом під час чуми, назвати не можна: пиятика на роботі, дерибан посад між родичами та коханками, зарплати більші, ніж у прем’єр-міністра і президента, фонтани за мільйон доларів, «смотрящі», порушення регламенту, поділ державного корита. А в цей час у вашому дворі догниває дитячий майданчик, ви збиваєте ноги на розбитому тротуарі, годинами чекаєте маршрутку, фонтан у підвалі, доки інші п’ють на роботі, регочуть над своїми 50-тисячним зарплатами. А ви плачете над своєю крихітною пенсією і зарплатою, не можете купити своїм дітям іграшку і ліки. Може, досить?!!

«Зарплата у нових очільників буде на рівні із заступниками міського голови – 40–50 тис. грн…»

Також депутати міськради збираються прийняти рішення про збільшення департаментів та відповідно кількості керівників:

– Зарплата у нових очільників буде на рівні із заступниками міського голови – 40-50 тис. грн. Наприклад, планується створити управління стратегічного розвитку. Доцільності у ньому немає, бо у місті створено Інститут розвитку міста, на який щороку виділяється кілька мільйонів гривень. Дуже важливо: банда узурпує конт-роль над лікарнями та соціалкою. Під наближене оточення Удовіченка і Чепурка створюється новий департамент охорони здоров’я і соцрозвитку. Подейкують, що керівником цього департаменту стане радниця екс-міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Ще на плечі платників податків повісять новий департамент культури. А Палац дозвілля розширить штат на чотири особи, з 34 до 38, – додає лідер партії «За простих людей». – Увага, рішенням наступної сесії кількість чиновників міськради збільшують з 512 до 533 осіб. Це вже справжній «батальйон Удовіченка, Чепурка, Шамоти і Ко». Буде кому працювати, доки керманичі пиячитимуть. Мета переформатування структури міськвиконкому проста: захоплення влади «смотрящими» за містом кланом Удовіченка – сином-суддею та їхніми посіпаками, які стоять у тіні за СДП (Шамота) і «Батьківщиною» Білоножка. До речі, ці групи вже почали процес об’єднання – клан Удовіченка веде переговори про купівлю місцевої «Батьківщини» за 500 тис. доларів.

Сергій Каплін наголошує, що мета цього рейдерства – працевлаштування на посади, як ви бачите, коханок, коханців, кумів та родичів. Свої люди будуть надійно прикривати дерибан бюджету. Їм уже «підстелена соломка» у вигляді аномальної зарплати розміром 50–60 тис. грн:

– Досвідчених працівників, на яких трималася міськрада, буде звільнено. Мабуть, для нового керівництва міста у коханки ці безцінні кадри, які працювали і здобували досвід при Кукобі, не годяться. Таким чином, буде створено кілька додаткових департаментів. Фонд оплати праці міськради зросте до 100 млн грн на рік. Це 4 млн доларів, або чотири нових фонтани для міста, це ремонт 300 будинків, це дві тисячі новеньких дитячих майданчиків. Демократичні фракції не повинні підтримати подібні речі ні на комісіях, ні на сесії. Правоохоронці мають звернути увагу на цей дерибан місць біля державного корита.

Хабар для «Батьківщини» у 2 га землі …

Крім того, лідер партії «За простих людей» запевняє, що на сесії для Батьківщини готують хабар. У приватному секторі виділять 2 га під дві дев’ятиповерхівки і десять кіосків:

– Більше у своєму подвір’ї в трусах не походиш, ще й до ремонту тріщин у стінах треба готуватися. На наступній сесії міськради 4 жовтня, аби розрахуватися з «Батьківщиною» за голосування і участь у коаліції, фірмі ТОВ «Сіті естейт девелопмент» депутата від «Батьківщини» Соколова передадуть спірну земельну ділянку площею 2,1 га. Вона на Великотирновській, у районі автовокзалу, де розвертається тролейбус. Відтак з’являється загроза руйнування несучих стін у приватних будинках, незручності для жителів і т. д.

Люди вже планують збиратися на акції протесту та до судів – до активної протестної боротьби. Пропоную краще збудувати дев’ятиповерхівки в Розсошенцях перед маєтком клану Удовіченків.

«Батьківщина» додатково отримає в місті землю для розміщення десяти кіосків. Це не прості ларки: кожен з них матиме площу до 50–100 кв. м та після добудови буде проданий за десятки чи сотні тисяч доларів. Один з таких отриманих МАФів керівники «Батьківщини» продали більш ніж за 200 тис. доларів. Це знову ж хабар за голосування депутатів корупційних питань та участь у коаліції Удовіченка, Чепурка і Шамоти.

Сергій Каплін підкреслює, що нині влада відбирає у дрібного бізнесу робочі місця: демонтує кіоски разом з людьми, краде МАФи посеред ночі. Усіма цими питаннями, як-то виділення землі, так і кіосками для розрахунку з партіями-членами коаліції мають зацікавитися нові народні депутати, правоохоронці. А депутати міськради повинні не голосувати за ці рішення ні на комісії, ні на сесії міськради.