×

Що можна відремонтувати на шкільному ґанку за понад 2 млн грн?

Чим ближче до місцевих виборів, тим більше запитань виникає до чиновників з коаліції Удовіченка та Шамоти, зокрема щодо їхньої «господарської» діяльності у сфері тендерних закупівель. Останній рік ця тема набула неабиякого суспільного резонансу, однак можновладці вперто продовжують проводити сумнівні закупівлі за завищеними цінами та втрачати сотні тисяч за рахунок націнок.

 Відтак днями завершився черговий тендер, у якому учасники змагалися за підряд на реставрацію Полтавської ЗОШ I–III ступенів №28. Будівля на Івана Мазепи, 53, уже тривалий час потребує капітального ремонту та реконструкції. Тож, імовірно, щоб не гаяти часу, Полтавське УКБ вирішило якомога швидше «розіграти» цей ласий шматочок та віддати підряд тим, кому «відверто симпатизує». Відповідно до інформації з порталу державних закупівель Prozorro, запланований перелік робіт більш ніж скромний: капітальний ремонт огорожі, ґанків та благоустрій території навколо навчального закладу. І це все обійдеться місту в понад 2 млн грн. Зауважимо, що ці кошти надходять до міського бюджету з податків від полтавців, себто нас із вами. І чи коштує ґанок школи таку суму, вирішувати слід теж нам, а не якимось чиновникам?

 Депутат Полтавської міської ради Віталій Павлій припускає, що в подібних закупівлях може простежуватися особиста вигода чи «договорняки»:

 – Попри те що портал Prozorro запускався, аби зменшити ймовірність махінацій при проведенні торгів, маємо невтішний результат. В обхід чітко прописаних умов конкурсу чимало нинішніх тендерів виграють учасники з завищеними або найвищими цінами. Так вийшло і цього разу. Адже серед трьох учасників – ТОВ «МАРК СТРОЙ», ТОВ «Будімперія-2017» та ТОВ «ТЕХНОБУД-Україна» – «традиційно» перемогу здобув конкурсант із ціною, значно вищою за мінімальну пропозицію. Різниця становила близько 120 тис. грн. Переконаний, що цим грошам можна було б знайти краще застосування, наприклад, пустити на освітлення дворів житлових будинків на околицях, залатати хоч кілька дірок у асфальті або ж навіть обпиляти сухі гілки. Але, наче відчуваючи наближення виборів, полтавські чиновники намагаються «вхопити» побільше та з нечуваним завзяттям «спускають» місцевий бюджет за рахунок переплат. Сподіваюсь, що ця тема обурює та непокоїть не тільки мене, але й інших полтавців, які не хочуть, щоб їх мали за дурнів. Тож нехай місцеві вибори розставлять усе на свої місця, а полтавці, зваживши всі «за» та «проти», зрештою зроблять правильний вибір.