×

​​Що робити вимушеним переселенцям після того як вони приїхали на Львівщину евакуаційним потягом

Львівська область щодня в середньому приймає 30 евакуаційних потягів із 25-35 тисячами людей, які вимушено полишають свої домівки.

Щоб розвантажити Головний залізничний вокзал, потяги зупиняють і на станції Підзамче.

Якщо у Львові велике навантаження, то потяг зупиняється на інших станціях – у Самборі та Червонограді.

Надалі, щоб розвантажити Львів, людей привозитимуть у Стрий, Дрогобич, Красне та Золочів.

Є три варіанти, що робити, якщо ви приїхали евакуаційним потягом:

• Звернутись, щоб вам надали тимчасовий прихисток: Якщо ви приїхали потягом у Львів, тоді про розселення запитайте на Головному залізничному вокзалі чи станції Підзамче у волонтерів. З вокзалу цілодобово курсують автобуси у центр для переселенців на Арені Львів. Тут людей реєструють та розселяють у місця тимчасового проживання. Також у цьому центрі ви зможете зігрітись, поїсти та отримати речі першої необхідності. Якщо ви приїхали евакуаційним потягом на станції у Львівській області, тоді по прихисток звертайтесь до волонтерів. У них є вся інформація.

• Доїхати до місця проживання громадським транспортом самостійно: Поблизу Головного залізничного вокзалу Львова є Приміський вокзал. Звідси електричками можна доїхати у різні напрямки Львівської області. У зв’язку з воєнним станом обідні рейси електричок скасовані, але вранішні та вечірні курсують за розкладом. Також у Львові є 8 автостанцій, звідки можна доїхати у кожен район нашої області. З автостанцій курсують автобуси. Зараз транспортних засобів на маршруті менше, оскільки їх використовують на потреби армії та вимушених переселенців. На території Львівщини, зокрема із Самбора, Стрия, Дрогобича, Червонограда, Красного та Городка, також курсує громадський транспорт. Інформацію дізнавайтесь на конкретному вокзалі та автостанції.

• Вирушити до пункту пропуску із країнами-сусідами України: Зі Львова для вимушених переселенців курсує безкоштовний евакуаційний потяг у Перемишль та Холм, а також у Чоп на Закарпатті. Від Головного залізничного вокзалу та усіх інших станцій Львівщини курсують евакуаційні автобуси до пунктів пропуску. Перевезення, організовані Львівською обласною військовою організацією, здійснюють безкоштовно. Також є приватні перевізники, які встановлюють вартість проїзду. Якщо ви доїхали потягом до Самбора, звідти можна швидко доїхати евакуаційним автобусом до пункту пропуску Смільниця. З Червонограда курсує транспорт до пункту пропуску Угринів.

Щоб уточнити інформацію про графік автобусного маршруту або потяга, телефонуйте в Управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Номер телефону: +380962328058