×

Щоб безплатно роздавати полтавцям мільйон масок щомісяця, треба зменшити 50-тисячні зарплати Шамоти та Удовіченків

Сергій Каплін, лідер «Партії простих людей», вважає що Полтаву можна захистити від коронавірусу трьома шляхами: масковим режимом, закриттям від сторонніх відвідувачів та залізною дисципліною і професійною роботою штабу.

– Ви вважаєте це головним, що треба робити для захисту міста?

– Я знаю, про що кажу. У Парламенті сьомого скликання на посаді секретаря парламентського комітету я відповідав за епідеміологічну безпеку України. Масковий режим – це забезпечення людей масками та респіраторами, захисними рукавицями та дезінфекторами. Також важливо привчати до чіткого алгоритму поведінки кожної людини у громадських місцях, на роботі та вдома. Це в рази зменшить загрозу прогресування епідемії та захворювання. І, звичайно, локалізація: все, що можна закрити від сторонніх людей, треба закрити.

– Тож треба забезпечити людей масками? Але їх немає, і грошей та роботи немає. Що робити?

– Відповідально кажу: міськрада може забезпечити кожного полтавця масками безплатно.

– Як саме, адже це складно?

– Коли я почав будівництво станції «швидкої», ремонт обласної лікарні та нейрохірургії, госпіталь ВВв та інших лікарень у Полтаві, мені теж говорили, що це нереально. Але я взяв і зробив. У полтавську медицину залучив близько 300 млн грн.

– Це нам відомо. До речі, вам дорікають, що ви вирубали двері Мамаю, але ви ж потім вставили три тисячі вікон і дверей у полтавські лікарні. І все ж як знайти гроші на маски?

– Фонд зарплат чиновників – 200 млн грн на рік. Це 50 тисяч зарплати Шамот, Чепурків, керівників департаментів, плюс голови й заступники трьох районів, комунальних підприємств. Це 20 млн грн на місяць. Чи можна зменшити на час карантину чиновнику зарплату у 20–50 тис. грн на 50 відсотків? Можна і треба. Ось ми й знайшли 10 млн грн на місяць. Це мільйон масок для полтавців щомісяця.

– Міська влада не бажає відмовитися від своїх суперзарплат під час пандемії?

– Ні, люди втрачають роботу, бізнес, зарплати, пенсії. Сидять у чотирьох стінах, дивляться телевізор, інтернет та божеволіють від страху за завтрашній день та дітей. Тим часом на картку полтавських чиновників капає щомісяця по 100 тис. грн зарплати. Я вже і петицію подав, щоб через закон їх змусити зменшити свою зарплату. Але Шамота дав команду її не реєструвати та заховати від людей.

– Ви думаєте, вони живуть на зарплату?

– Я розповім, на що вони живуть. Кілька тижнів тому вони отримали відкат за списані 30 млн грн на прибирання снігу, якого не було, отримали відкат зі своїх фірм-прокладок за те, що відправили туди мільйони на якісь проєктні роботи. Які роботи? Хто їх робитиме, де? Хіба що у фонтані Удовіченка за мільйон доларів.

– Ви підозрюєте змову і корупцію?

– Так. Вони деруть шкуру з перевізників. Проста математика, до карантину в день продавалося 200 тисяч квитків. Вони додали 1 грн до тарифу. Тепер перевізники їм віддають «половинку». Множте 200 тисяч на 31 день, діліть на два, виходить 3 млн грн на місяць. Це сума відкату Удовіченку і Шамоті, місцевій «Батьківщині». Продовжувати? Відкати із прибирання сміття, бізнес на вирубуванні дерев, будівництво та ремонти, продаж землі й комунального майна, ремонт доріг, корупція на комуналці й т.д. Тому я і кажу: можна навіть на 90% зменшувати їхні зарплати, вони цього не відчують.

– Ці кошти можна використовувати як готівку і купувати все необхідне?

– Так, і не буде проблем із забезпеченням захисними костюмами та респіраторами лікарів. Адже тепер ніби є проблема, як купити, бюрократія і таке інше. Ми б зберегли життя і здоров’я сотень наших лікарів.

– До речі, вам не здається, що влада прикривається цією бюрократію, щоб просунути свої фірми?

– Сто процентів. Минулого тижня купили у друга Шамоти респіратори на 750 тис. грн за ціною, у 30 раз вищою, ніж була раніше. Тобто ці респіратори лежали на складі і чекали, коли ціна злетить до небес, і потім без конкурсу нам їх «втюхали». До речі, цей друг Шамоти – наглядач за всіма корупційними потоками у полтавській медицині. І фігурує вже у низці проваджень. На ньому оформлені фірми, на яких більшість аптек Полтави. Що це означає? Правильно, аптеками у Полтаві володіють Удовіченки, Шамоти та відповідно заробляють на спекуляції.

– Які це фірми та аптеки конкретно?

– Це «СВ Медікал», ТОВ «Фірма Айлант ЛТД», «ЮНСОН», аптеки «Тріоль». Вони заробляють на тендерах у медицині. Ви ж на бюджет подивіться: 500 млн грн медбюджет міста, плюс 130 млн грн на медобладнання, плюс 30 млн грн на боротьбу з коронавірусом, плюс десять кожна сесія додає. А комунальники без масок, лікарі без транспорту і захисних костюмів.

– До речі, про транспорт. Перевізники категорично відмовилися возити людей з околиць і взагалі вимагають збільшити тариф?

– Це гра перевізників, Шамоти та Удовіченка. Нині міськрада дасть ще 10 млн грн, Шамоти та Удовіченки отримають 2 млн грн відкату. Мародери. Полтавці, це змова, і ось сценарій: перевізники публічно відмовляються возити людей на околиці, далі влада збирає сесію і дає їм ще 5–10 млн грн з бюджету, перевізники дають відкат Шамоті й Удовіченку 20 відсотків.

– Вони так працюють уже давно?

– Так. Минулого року намагалися мене надурити. Шамота, Удовіченко й перевізники зібрали фіктивний мітинг під міськрадою і приперлися до мене переконати збільшити проїзд. Почали мене завантажувати: стане місто, Шамота плакав, що його виженуть із роботи, треба підвищувати і т.д. Я послав їх, звичайно, і заборонив депутатам за це голосувати. Потім мені перевізники розповіли, що Шамота та Удовіченко взяли з них 600 тис. грн.

– Порятунком було б придбання автобусів і тролейбусів, але…

– На жаль, місцевій владі вдалося зірвати купівлю нових тролейбусів і автобусів через ЄБРР. Причина? Щомісяця Удовіченки та Шамоти отримують близько 100 000 $ відкатів.

– Ви сказали, що Полтаву треба призакрити, як це?

– Я детально пояснював міській владі, як це грамотно зробити. Але реакції нуль. Треба пропускати тих полтавців, які працюють у місті, але живуть у районі, тих, хто доглядає за батьками, які живуть у районі. Але треба припинити транзит через Полтаву автомобілів: це 20–30 автомобілів щодоби. Тож масковий режим, плюс закрити місто – і переживемо цю біду, швидше підемо на роботу та навчання. Ще дуже важлива професійність місцевої влади та штабу. Сьогодні це просто тупий піар і казнокрадство, мародерство.

– Ви обіцяєте добитися покарання винних після пандемії та зміни влади?

– Не хвилюйтесь, я забезпечу покарання винних і порядок у місті. Полтава стане №1 в Україні.