×

СК «Фаворит» бере паузу у волейбольному чемпіонаті української Суперліги

Стало відомо, що спортивний клуб «Фаворит» з Лубен не буде брати участі в регулярному чемпіонаті України з волейболу серед чоловічих команд Суперліги сезону 2019–2020 років. Протягом 14 років команда з районного центру захищала честь Полтавської області, досягла високих результатів і зарекомендувала себе авторитетним та сильним супротивником.

З цієї нагоди відбулася прес-конференція президента СК «Фаворит» Володимира Дороша, на якій він повідомив інформацію журналістам з перших уст.

«За 14 років існування клубу причин рішення про відмову від участі в чемпіонаті назбиралося багато: неналежна увага керівництва ФВУ до внутрішнього чемпіонату та недостатнє його фінансування, відсутність додаткових спонсорів для команди, крім ТМ «Гармонія», яка всі ці роки утримує клуб за власний рахунок, відсутність власного спортивного залу для тренувань команди, захмарна вартість оренди залу як для проведення тренувань, так і ігор чемпіонату», – зазначив на початку зустрічі Володимир Дорош.

Минулого сезону ми започаткували проект прямих трансляцій матчів волейбольної Суперліги і досягли величезного охоплення глядацької аудиторії близько трьох мільйонів. Ця ініціатива дала б змогу прориву в напрямку популяризації волейболу в Україні, але, на жаль, не була гідно оцінена керівництвом Федерації волейболу.
СК «Фаворит» – єдиний клуб з районного центру України, який грав серед чоловічих команд Суперліги, срібний призер Вищої ліги та бронзовим призером чемпіонату. Керівництво клубу розглядає можливість повернення СК «Фаворит» до чемпіонату в наступному сезоні, але лише за умови якісних змін у волейбольному середовищі України.

Володимир Дорош відповів на запитання журналістів.

– Володимире Миколайовичу, чи була якась реакція ФВУ щодо зняття СК «Фаворит» з чемпіонату?

– Ніякої реакції не надійшло. Внутрішній чемпіонат нині в керівництва ФВУ не в пріоритеті, головне – збірна, яка, на щастя, добре виступає.

– У разі, якщо «Фаворит» вирішить поновити свою участь у чемпіонаті України, знову потрібно починати з другої ліги?

– Свого часу було прийняте положення, що команда може знову заявитися в Суперлізі, так, до речі, у цьому році повернувся харківський «Локомотив».

Упевнений, ситуація за цей час зміниться як у країні, так і в Федерації. Я маю надію, що на наступному звітному конгресі ми приймемо масу важливих рішень, зокрема показувати волейбол на телебаченні. Але для цього важливо створити відповідний телеформат.

– Чи залишитеся ви й надалі головою Полтавської обласної громадської організації «Федерація волейболу»?

– Полтавська школа волейболу – одна з кращих в Україні. На базі СК «Фаворит» ми виховали понад сто майстрів спорту. Цього року наші хлопці, які ставали призерами чемпіонату України свого віку, відточували майстерність у «Фавориті»,  могли стати призерами Суперліги.

Я не можу залишити волейбол, бо поки буду жити – житиму з волейболом.

А яка ситуація щодо ваших інших меценатських проєктів?

– У нас прекрасні соціальні проєкти. До структури спортивного клубу «Фаворит» входить кінний напрямок, який має потенціал для розвитку. І на 2020 рік у планах – відкрити найкращий заміський кінно-спортивний комплекс Полтавщини зі здатністю приймати 150–160 вершників та проводити професійні змагання з конкуру та виїздки європейського рівня.

Також відкритий у вересні 2018 року в Лубнах найпотужніший культурний осередок Полтавщини – Центр дозвілля «Гармонія», діяльність якого спрямована на підтримку та розвиток дитячої творчості Лубенщини.  Центр розвивається фантастичними темпами.  Нині в ньому займається 350 дітей. Вихованці демонструють успіхи по всіх напрямках. Це наше надбання і гордість.

Наприкінці прес-конференції Володимир Миколайович подякував представникам ЗМІ за інформаційну підтримку СК «Фаворит» у сезоні 2018–2019 та висловив сподівання, що команда повернеться в наступному сезоні в Суперлігу та отримає необхідну підтримку від ФВУ та місцевої влади.