×

Сьогодні розпочався місячник добровільної здачі зброї

На Полтавщині стартував місячник добровільної здачі зброї. Це означає, що до кінця жовтня кожен, хто добровільно здасть органам влади зброю (вогнепальну і холодну), бойові припаси, вибухові речовини або пристрої, які незаконно зберігалися, буде звільнений від кримінальної відповідальності.

Така можливість передбачена ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України. Єдиною умовою звільнення від кримінальної відповідальності є добровільне волевиявлення – коли зброю (або бойові припаси чи пристрої) здають за власною волею, незалежно від мотивів. Однак, не в зв’язку з тим, що органами влади виявлено факт зберігання відповідних предметів.

Важливо, щоб особа здала всю наявну у неї зброю та інші предмети, щодо яких вчинялися незаконні дії. В іншому випадку громадянин підлягає кримінальній відповідальності на загальних підставах, відповідно до ч. 1-2 ст. 263 КК України.

Для отримання більш детальної інформації, просимо звертатися до територіальних відділів (відділень) поліції за місцем вашого проживання або тимчасового перебування,  або до відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Головного управління поліції.

Якщо вам відомі факти незаконного зберігання громадянами зброї, боєприпасів або вибухівки, негайно повідомляйте про це в поліцію (102). Адже неправильне поводження з ними може спричинити фатальні наслідки як для самого порушника, так і для оточуючих.