×

Срібного призера Олімпіади-2020 Олександра Хижняка зустріла полтавська делегація

За інформацією ОКІА “Новини Полтавщини” 12 серпня, до України прилетіла остання група спортсменів, які стали призерами ОІ-2020. У Міжнародному аеропорту “Бориспіль” квітами та оплесками зустріли і полтавця Олександра Хижняка.

“Це було складно. Ми багато готувались до цих змагань, на самих змаганнях ми виконали великий обсяг роботи. Кожен з поєдинків був дуже складний. Рівень боксу на Олімпійських іграх вражає, і порівняти його з іншими змаганнями, напевно, неможливо. Зі свого досвіду, можу сказати, що це був космічний бокс. Там кожен з боксерів виходить на ринг мотивований на перемогу. Тому потрібно бути готовим з першої до останньої секунди. Було дуже важко. Радий, що все вдалось. Ми пройшли всі поєдинки. Йшли до золотої медалі, але так вийшло, що у нас “срібло”. Все одно – це досвід, який дуже сильно нас загартував, дав нові знання”, – розповів Олександр Хижняк в аеропорту під час зустрічі. 

Зустрічали спортсмена голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його заступник Дмитро Лунін, начальник Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Марина Трохименко. 

Привітали також зіркового полтавського спортсмена президент Полтавської обласної федерації боксу  Михайло Мельник та виконавчий директор Костянтин Семеняга. 

Очільник обласної адміністрації Олег Синєгубов розповів, що найближчим часом на сесії Полтавської обласної ради ініціюватимуть виділення коштів для преміювання полтавських спортсменів, які здобули найвищі нагороди на Олімпіаді в Токіо.

“Ми можемо подивитись в яких залах, на жаль, тренуються спортсмени. Проводили збори з тренерами, віце-президентом Федерації боксу України і визначали ті потреби, які конче потрібні нашим спортсменам. Це і нові зали, обладнання, спортивне знаряддя тощо. Це найнеобхідніше. Виступили з ініціативою створити обласні програми, які будуть підтримувати спортсменів. І одна з таких програм виноситься на сесію обласної ради, яка відбудеться у вересні, з пропозицією виділити кошти для наших спортсменів-олімпійців. Також зараз звертаємо увагу на розбудову спортивної інфраструктури: нові зали, басейни, нові можливості”, – розповів Олег Синєгубов.

Нагадаємо, боксер зупинився за крок до золотої нагороди у боксі.

Ще у червні Хижняк кваліфікувався для участі в літніх Олімпійських іграх в Токіо від України. Окрім нього, до чоловічої сітки представників України було включено Миколу Буценка, Ярослава Харциза, Євгена Барабанова, Цотне Рогаву. А до жіночої сітки увійшла Ганна Лисенко. Проте лише Олександру Хижняку вдалося по-справжньому нав’язати боротьбу у турнірній сітці (ваг до 75 кг) та поборотися за нагороди. «Полтавський танк» вийшов до фіналу, де програв представнику Бразилії Еберту Соузі. У третьому раунді Соуза відправив Хижняка у нокдаун. Українець моментально піднявся на ноги, однак рефері вирішив навіть не відкривати рахунок “до десяти”, а відразу присудив нокаут.