×

Стан доріг та тротуарів у Полтаві наче з часів повоєнної відбудови

Чи бачили ви, де останнім часом ремонтують у місті дорогу або хоча б тротуар? Розкажіть про це місце, щоб подивитися й порадіти за тих полтавців, за добробут яких так піклуються «міцні» господарники з коаліції Удовіченка й Шамоти. Тим часом на адресу редакції продовжують надходити численні скарги від жителів міста про жахливий стан тротуарів та доріг. Ми ж вважаємо, що про таку бездіяльність можновладців мовчати не треба.

Так, вулицю Коцюбинського в Полтаві водії намагаються об’їздити десятою дорогою, а ті, які не знають, змушені «стрибати» по вибоїнах. Водіям же автобусів, які курсують від автостанції на Шевченка,65, нікуди діватися, адже доводиться заїздити на платформи через вулицю Коцюбинського. Розповідають, що такі ями навіть на позаміських дорогах не завжди знайдеш.

– Водієм автобуса працюю вже кілька років, вибоїнами на цій вулиці «стрибаю» постійно. Уже їх знаю як рідних, стараюся об’їздити, але не завжди це виходить. Гіршої дороги не бачив. Привожу пасажирів на автостанцію по кілька разів на день, тож уже через тиждень необхідно ремонтувати машину, – скаржиться водій Андрій.

Мешканці будинку на вулиці Коцюбинського,2-А, розповіли, що неодноразово зверталися до представників міської влади, щоб ті посприяли з ремонтом дороги, та все безрезультатно. Не чекаючи манни небесної від «ефективних» керманичів, самі почали засипати дорогу битою цеглою.

 – Ремонтували тут дорогу давно, казали, що працювала бригада з Одеси, використовувала якусь спеціальну техніку. Грошей пішло на роботи чимало, та ненадовго цього ремонту вистачило. Дуже шкода, що місцева влада так ставиться до людей, – скаржиться місцева жителька.

А інша місцева жителька-пенсіонерка розповіла, що ходить щодня на базар і постійно спотикається при переході дороги:

– Таке враження, що живемо в Полтаві в період повоєнної відбудови, коли дороги ремонтували в останню чергу, адже потрібно було підіймати з руїн житло. Та дороги для нинішньої влади, як бачимо, знову стали далеко не першочерговою проблемою для розв’язання. Інший об’єкт безгосподарності міської влади, на який нам постійно вказують читачі, – тротуар на Шевченка,15-А. Полтавці вже неодноразово нарікали на його жахливий стан. Центральна частина вулиці охоплює обласну лікарню, два навчальних заклади – ЗОШ №4 та Полтавський міський ліцей №1 ім.І.П.Котляревського, а також чимало житлових будинків. Люди йдуть, спотикаються, щоразу згадуючи незлим тихим словом міських керманичів.

 Звичайні перехожі не в захваті від такої ситуації та вкрай негативно відгукуються про стан тротуару:

– Якби ж така жахлива ситуація лише в цьому місці, ще якось його можна обійти, а то проблеми вздовж усього тротуару. Доводиться носити взуття без підборів, бо інакше можна ноги поламати.

Місцевий житель розповів, що у святкові дні цим тротуаром ходить у парк «Перемога». Доки дістанеться місця призначення, святковий настрій знімає, як рукою:

– Стає сумно від того, що можновладці будують мільйонні фонтани, закладають на ремонти вдвічі-втричі завищені кошториси, а в підсумку, якщо й зроблять ремонт, то наступного року все це треба переробляти по-новому. І це ж не один такий тротуар у Полтаві. Переглядаючи знімки повоєнної Полтави, справді звертаєш увагу на стан доріг, але тоді велася колосальна робота в інших напрямках, місто зростало і розбудовувалось. Однак у часи незалежної України таке явище спостерігати соромно. Сподіваємося, ювілейну річницю нашої молодої держави зустрінемо з оновленою місцевою владою, яка буде турбуватися не лише про благополуччя своїх родин, а насамперед систематично покращувати якість життя всіх полтавців.