×

Суворий локдаун та комендантська година у святкові дні : Європа в умовах пандемії

Італія

Уряд країни планує ввести 8-денний локдаун під час новорічних свят — на Різдво і Новий рік. Інформацію про локдаун на Різдво підтвердив міністр регіональних справ Франческо Бокча, передає The Local.

Це питання уряд обговорював кілька днів, а в четвер, 17 грудня, було прийнято рішення про посилення карантинних обмежень на новорічні свята. Більшість італійських газет повідомляють про те, що обмеження діятимуть з 24 по 27 грудня і з 31 грудня по 3 січня. Однак в уряді точні дати локдауну ще не озвучили.

«Нам усім доведеться провести Різдво вдома», – заявив міністр.

Польща

– Уряд Польщі на 3 тижні запровадить карантин. Обмеження діятимуть з 28 грудня до 17 січня. Про це розповів міністр охорони здоров’я Адам Недзельський, повідомляє TVN24.

За його словами, перед новорічними святами в країні закриють:

готелі;

гірськолижні траси;

торговельні центри.

Також під час локдауна в Польщі обмежать пересування. Це відбуватиметься з 19:00 31 грудня до 6:00 1 січня. Людей, які приїдуть в країну на організованому транспорті, зобов’язуватимуть пройти карантин впродовж 10 днів. Водночас в країні працюватимуть продуктові магазини та аптеки.

Швеція

– продовжила обмеження на в’їзд в країну для громадян не з держав Євросоюзу. Заборона буде діяти до 31 березня 2021 року. Про це повідомляє Офіс уряду Швеції. Заборону на в’їзд, введену 19 березня цього року, продовжували вже кілька разів і термін попереднього продовження спливав 31 грудня. У заборону на в’їзд для громадян не з ЄС є винятки для приїжджаючих з Австралії, Японії, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Південної Кореї, Таїланду і Уругваю.

Також уряд зробив виняток на в’їзд для громадян Великобританії, які мають вид на проживання в Швеції. Правило вводиться з 1 січня, коли завершиться перехідний період виходу Британії з Євросоюзу. Основне ж правило заборони на в’їзд буде діяти і для британців.

Болгарія

-продовжила обмеження через COVID-19 до кінця січня

Ресторани, кафе, торговельні центри і школи в Болгарії не відкриються до кінця січня через COVID-19, повідомляють західні ЗМІ.

“Нічні клуби, ігрові зали і казино, ресторани і спортивні зали залишаться закритими до 31 січня”, – заявив міністр охорони здоров’я Костадин Ангелів.

Водночас, деякі обмеження будуть пом’якшені. Зокрема, дитячі садки зможуть відновити роботу після новорічних свят – з 4 січня. Театри, музеї та кінотеатри зможуть працювати, але повинні бути заповнені не більше ніж на 30%.

Всього в країні, де проживають близько 7 млн осіб, з початку пандемії виявили 186 тис. випадків зараження коронавірусом, померло понад 6 тис. осіб.

Франція

17 грудня Єлисейський палац повідомив, що президент Франції Емманюель Макрон отримав позитивний результат тесту на коронавірусну хворобу COVID-19. Його дружина Бріджит Макрон отримала негативний результат. Кілька європейських політиків пішли на самоізоляцію після того, як стало відомо про позитивний діагноз Макрона .

Після сповіщення від Єлисейського палацу про самоізоляцію повідомили голова Європейської ради Шарль Мішель, генеральний секретар Організації економічного співробітництва і розвитку Анхель Ґуррія, прем’єр-міністри Іспанії Педро Санчез, Португалії Антоніо Коста, Бельгії Александр Де Кру та голова уряду Люксембургу Ксав’є Бетель.

Макрон приймав членів групи ОЕСР з питань довкілля 14 грудня, а напередодні зустрічався з головами фракцій французького парламенту.