×

Святковий забіг у вишиванках

24 серпня полтавські спортсмени, бажаючи поєднати національне свято та спорт, уперше в місті організували безкоштовний забіг у вишиванках. До заходу змогли долучитися не лише професійні спортсмени та завзяті аматори, але й люди, які просто вирішили віддати перевагу активному та корисному святкуванню.

Незвичайний захід відбувся в парку розваг та відпочинку «Перемога» та зібрав близько 150 спортсменів, участь у ньому брали не лише місцеві мешканці, але й бігуни з різних куточків області, зокрема з Лубен та Горішніх Плавнів.

Співорганізатор заходу, член клубу Running club Poltava Марина Мельничук сподівається, що забіг сподобався полтавцям та стане традиційним міським заходом:

– Забіг у вишиванках – досить популярне явище в багатьох містах України. Уважаю це гарною ідеєю, яка поєднує в собі не лише спортивний аспект, але й елементи національно-патріотичного виховання. З огляду на сучасні тенденції наш клуб також вирішив відзначити День Незалежності по-особливому: спортивно та динамічно. Переконана, що нам вдалося створити неповторну атмосферу свята та власним прикладом показати, що біг доступний кожному.

За умовами змагання, спортсмени мали пробігти три кола територією парку, приблизно 2,5 км. Тож на початку заходу під драйвову музику організатори для охочих провели спеціальну розминку та вправи для всіх груп м’язів. Протягом заходу працював пункт безкоштовної гідратації, чергували професійні медики.
Загалом найкращі результати серед чоловіків продемонстрували: Олександр Маслак (8:27), Сергій Маник (8:32) та Єгор Мочко (8:38).

Цьогорічний переможець – учитель біології з села Вищий Булатець Лубенського району, кандидат у майстри спорту з легкої атлетики Олександр Маслак підкреслив, що справжній спортсмен проводить кожен день у русі і свята для нього не є винятком.

– Особисто для мене спорт – це не просто захоплення, а справжній стиль життя. Уважаю, що любов до спорту та Батьківщини потрібно прищеплювати змалечку та усіляко поєднувати. Оскільки лише так можна виховати сильний та національно свідомий народ, який будь-кому зможе дати відсіч та гідно захищатиме свою свободу.

Серед жінок у забігу перемогу здобули: Ольга Карпенко (10:17), Анна Фомівка (10:25) та Світлана Міц (10:27). На думку переможниці Ольги Карпенко, такі заходи потрібно проводити якомога частіше, аби популяризувати здоровий спосіб життя серед молоді та юного покоління. Також вона зізналася, що частенько приїздить із Горішніх Плавнів у Полтаву, адже останнім часом тут створюється більше умов для фізичного розвитку, зокрема проводяться забіги та різноманітні легкоатлетичні змагання.

Наостанок найшвидші бігуни у вишиванках отримали грошові сертифікати та подарунки від організаторів та спонсорів забігу, а найменші учасники заходу – повітряні кульки та солодкі призи.