×

Так звані господарники з «Рідного міста» – проти полтавської молоді

Повсякчасно та звідусюди представники фракції «Рідне місто» розповідають про те, що молодь є важливим чинником для повноцінного життя міста, однак у реальності все виходить інакше. Коли в юних полтавців з’являються реальні пропозиції і вони починають активно працювати над розробкою та реалізаціє своїх ініціатив, депутати з вище зазначеної фракції їх не лише ігнорують, але й усіляко їм перешкоджають.

Так, у грудні 2018 року, одразу після проведення форсайт-форуму, активне студентство звернулося до міської ради із пропозицією щодо створення Молодіжного центру ініціатив у Полтаві.

На думку членів ініціативної групи, завдяки цьому закладу молодь матиме змогу проводити різноманітні тематичні збори та тренінги, а також отримувати життєво необхідні сучасні знання та навички. За їхнім словами, діяльність центру забезпечить громадянську освіту та розвиток волонтерства, а також поліпшить ситуацію з працевлаштуванням молоді та її зайнятістю у вільний від роботи та навчання час.

Студентський мер міста Полтави Сергій Шабельник переконує, що дана ідея є яскравим проявом громадської активності молоді, тож потребує неабиякої уваги з боку депутатського корпусу і міста в цілому:

– Щоб сприяти прогресивному розвитку Полтави та змінити її відповідно до сучасних реалій, потрібно збільшувати кількість суспільно активної молоді. Для цього їм необхідно надавати можливість самостійно впливати на долю міста за допомогою власних ідей та різноманітних ініціатив. Ось тому і плануємо створити заклад, адже КЗ «Обласний молодіжний центр» не може повноцінно охопити всю молодь не лише міста, але й регіону.

Також він зазначив, що завдяки молодим активістам у Полтаві на постійній основі діють волонтерські загони та молодіжні організації різного спрямування, які ініціюють та організовують численні заходи національно-патріотичного спрямування, розвивають творчу та наукову діяльність у місті, а також популяризують спорт і здоровий спосіб життя. Полтавській молоді не вистачає такого простору, як Молодіжний центр, і вони також за його створення.

– Ми активно боремося зі стереотипами та стигмами стосовно того, що молодь нічим не цікавиться, окрім уживання алкоголю, тютюну та наркотиків, а також, що вона є суспільно пасивним осередком. Такі ініціативи та проекти доводять зворотне. Приємно, що з кожним роком ця діяльність набирає обертів і охоплює талановитих молодих полтавців. Коли ми звернулись до міської влади, нас запевнили у всебічній підтримці, тож ініціативна група взяла на себе відповідальність за втілення проекту в життя, – наголосив Сергій Шабельник.

Член ініціативної групи Анастасія Голос зауважила, що ще в лютому поточного року депутати Полтавської міської ради обрали приміщення для майбутнього закладу. Ним стала будівля, що знаходиться на території Краєзнавчого музею по вулиці Конституції, 2-А. Також, аби провести капітальний ремонт будівлі та поточний ремонт приміщень, міська влада надала кошти для виготовлення необхідної проектно-кошторисної документації. На жаль, проведення підготовчої роботи щодо створення Молодіжного центру ініціатив обірвалося перед позачерговими парламентськими виборами, коли переважна більшість місцевих політиків почала відверто займатися популізмом та кулуарними інтригами.

– Наступним кроком мало стати створення юридичної особи КЗ «Молодіжний центр ініціатив міста Полтави» як структурного підрозділу управління у справах сім’ї молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, але представники із фракції «Рідне місто» Олександр Кудацький та Світлана Нестуля безпідставно відправили цей проект рішення на доопрацювання, зазначивши, що вони краще знають, що потрібно молоді, – каже Анастасія Голос.

5 серпня на засіданні профільної комісії ініціативна група вкотре звернулася до депутатів з листом-зверненням, але нова коаліція, уважаючи цю ініціативу непотрібною місту, допомогти молоді не надала. За словами заступника міського голови з гуманітарних питань із команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Світлани Нестулі, спочатку активістам потрібно показати який-небудь результат, а вже потім звертатися до міської ради за допомогою.

На думку Анастасії Голос, оновлена міська рада не лише не допомагає, але й створює додаткові перепони для втілення проекту в життя:

– Не бажаючи допомагати нам із обраним приміщенням, комісія надала свої пропозиції щодо розташування Молодіжного центру ініціатив. Голова комісії Олександр Кудацький особисто запропонував 1тис. квадратних метрів приміщення власного склозаводу та прохав нас якнайшвидше надати повний перелік усього необхідного для належного функціонування центру. Але, отримавши його, перестав виходити на зв’язок та усіляко ігнорував наші спроби з ним зв’язатися. Через кілька днів він повідомив, що, на жаль, розміщення Молодіжного центру ініціатив у приміщенні заводу неможливе. До того ж Олександр Кудацький запропонував використати «скляну» добудову управління культури (виставкова зала Полтавського міського будинку культури). На жаль, там ми не матимемо власного простору для реалізації концепції закладу, адже у даному приміщенні постійно проводять міські заходи.

Анастасія Голос зауважила, що, шукаючи інші варіанти, ініціативна група відвідала приміщення молодіжного центру «Lighthouse» на базі БО «Світло надії». Але виявилося, що приміщення закладу та і штат працівників розраховано виключно для підлітків, що в подальшому унеможливить повноцінну роботу Молодіжного центру ініціатив із різновіковими категоріями.

З метою привернення уваги до проблем юних полтавців студентська рада міста ініціювала проведення відкритого брифінгу, на який запросила заступника міністра молоді і спорту України Олександра Ярему. Організатори сподіваються, що таким чином вийде створити платформу для відкритого діалогу між молоддю міста, депутатським корпусом та виконавчою владою.

– Ми хочемо достукатися до місцевої влади, яка чомусь не розуміє, що питання роботи з молодими спеціалістами, студентами та творчою молоддю завжди на часі. Враховуючи ситуацію збільшення кількості випадків трудової міграції, вважаю проблему покращення життя молоді в Полтаві актуальною та важливою. Адже відтік молоді може стати значно меншим при наявності гідних умов для саморозвитку та реалізації. На сьогодні в місті проживає близько 30 тисяч студентської молоді віком від 18 до 23 років, а ще два роки тому їх було близько 46 тисяч. Саме тому ми хочемо змінити ситуацію на краще, поки не стало занадто пізно. Запевняю, що молодь не зупиниться на шляху до своєї мети, – підкреслив Сергій Шабельник.