×

Тамара Горіха Зерня презентувала полтавцям книгу про війну

У рамках бібліотечного проекту «Українські акценти» відбулася презентація дебютної книги «Доця» письменниці, волонтерки, небайдужої помічниці українських бійців Тамари Горіха Зерня. Зустріч відбулася в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва. На неї прийшли поціновувачі таланту жінки, бібліотекарі та викладачі полтавських шкіл, а також школярі.

Одним із засновників цього проекту стала бібліотекар Вікторія Піскова. Жінка стверджує, що, почувши опис цієї книги, відразу захотіла, щоб про неї дізнались і полтавці:

– Я щаслива, що мені зустрічаються люди, які цікаві в спілкуванні й докладають своїх зусиль, щоб українська культура розвивалась. Найперші фактори, за якими ми обираємо авторів, – це людські переконання і те, як вони реагують на цей світ. Мене вразило, що в книзі розповідається про патріотів, які перебувають по той бік війни.

Військова драма «Доця» української волонтерки Тамари Дуди (Тамара Горіха Зерня) вийшла у видавництві «Білка». Це історія про війну, відвагу і любов на тлі спекотного літа 2014-го. Ілюстрації з книги – це якісні, художньо оформлені фото Дмитра Муравського. Він тривалий час як волонтер та фотограф працював у зоні проведення АТО.

За словами самої письменниці, кожен діалог чи епізод у її книзі відбувався в реальному житті:

– Не очікувала, що книгу так тепло сприймуть читачі. Я писала її насамперед для себе, бо просто не могла не написати. У голові була історія, яка просилася назовні. І я її виклала на папір. І тепер щоразу, коли мені хтось пише, що прочитав цю книгу, я завмираю. Таке відчуття, що це перша і єдина людина, яка її прочитала. Щоразу хвилююся, якою буде реакція. Книга зачіпає тих, хто навіть стояв осторонь від війни. І для мене це важливо. Ця книга назавжди змінила мене і змінить кожного, хто її прочитає, – розповідає письменниця.

Тамару Горіха Зерня запросили презентувати свою книгу на всесвітньому франкфуртському книжковому ярмарку, який відбудеться вже в жовтні цього року. А в майбутньому письменниця планує додати до книги ще один документальний розділ. У ньому будуть зібрані свідчення очевидців, які пережили війну.