×

Танці на граблях: обманута компанія-постачальник знову уклала договір з полтавським управлінням освіти

На початку року ми вже публікували власне журналістське розслідування цього питання. У ньому йшлося про махінації коаліції Удовіченка та Шамоти щодо відновлення безплатного харчування в школах. Бажаючи завоювати прихильність виборців та підняти свій політичний рейтинг, чиновники вирішили відродити «починання» колишнього міського голови Олександра Мамая. Однак популізм верхівки влади не лише не зіграв їм на користь, але й вилився в судову тяганину з обманутим підприємством ТОВ «Командор».

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року чиновники вирішили повернути безплатні сніданки у школи міста для дітей початкової школи та учнів старших класів пільгових категорій. Корисна та, по суті, правильна ініціатива отримала підтримку депутатського корпусу. І вже на початку 2020-го розпочався передбачений законом тендер. За його результатами управління освіти Полтавської міськради почало неспішно укладати договори з переможцями. Уже в лютому нинішнього року таких угод налічувалося близько 17, але сам процес підписання постійно «стопорився».

За інформацією з наших джерел, тодішній заступник міського голови Світлана Нестуля запропонувала підприємцям-переможцям надавати послуги харчування дітей до фактичного укладання договору. Проте жодних чітких термінів оплати за надані послуги чиновниця не назвала. Попри таку невизначеність, «схема» почала активно працювати і багато хто з полтавських підприємців довірився цим сумнівним обіцянкам. Однією з жертв цієї схеми стало ТОВ «Командор», яке за попередніми підрахунками надало послуг на майже 3 млн грн. За все це йому заплатили лише 8136 грн. Хоча протягом очного навчання школярів (32 робочі дні. – Авт.) вони обслуговували 16 міських шкіл. А з 12 березня в місті ввели карантинні обмеження та призупинили заняття. Тож потреба в харчуванні дітей у 2019–2020 навчальному році відпала.

Однак розраховуватися з підприємцями коаліція Удовіченка та Шамоти не поспішала, і єдиним виходом для обманутого підприємства стало позовне звернення до суду. Так, 5 червня відбулося засідання Господарського суду Полтавської області у цій справі. З опублікованої ухвали суду про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття судового провадження стало відомо, що позивач просить суд стягнути з управління освіти Полтавської міськради заборгованість у розмірі 2 млн 863 тис. 945 грн за фактом наданих послуг.

Наступне засідання у справі призначене на кінець липня. Але жодна зі сторін не зробила для себе ніяких висновків. Тиждень тому, 15 липня, управління освіти Полтавського міськвиконкому уклало новий договір щодо забезпечення пільгового харчування дітей у 17 школах міста. Послуги, приблизна вартість яких сягає близько 13 млн грн, надаватиме ТОВ «Командор». У такому різкому повороті дивно абсолютно все. Навіть тендерні торги та обрання постачальника не пройшли без підозрілих нюансів.

Так, згідно з тендерною документацією, за пропозицію змагалося троє учасників – ДП «Електромотор Торг», ТОВ «Командор» та ТОВ «ТК «Світ продуктів». Цікаво, що дві останні компанії не можна вважати конкурентами, адже в документах вони вказали спільну базу на Зіньківській, 51/2 («Полтавахолод»). Пропозицію єдиного справжнього конкурента «Електромотор-торг» управління освіти навіть не допустило до аукціону через скаргу ТОВ «Командор» до Антимонопольного комітету щодо проблем з документацією. У результаті ТОВ «Командор» зробило пропозицію всього на 100 грн нижчою за свого «конкурента» і фактично «виграло» суму в розмірі 13 млн 024 тис. 536 грн.

Бажаючи розібратися в цій ситуації, «ПВ» звернувся до одного з власників ТОВ «Командор» Валентина Журавльова, однак він категорично відмовився коментувати цю ситуацію. Можливо, це черговий чиновницький «договорняк» та махінація, але інформація суворо охороняється, що лише породжує ще більше чуток та різноманітних версій щодо такого «союзу». Проте «ПВ» триматиме цю ситуацію на контролі та й надалі висвітлюватиме розвиток подій.