×

Тарас Кутовий: названо ймовірні причини його загибелі в авіакатастрофі

Ймовірними причинами авіакатастрофи, внаслідок якої загинув екс-міністр аграрної політики і продовольства, колишній нардеп двох скликань Тарас Кутовий, можуть бути погані погодні умови і відсутність достатнього досвіду з управління вертольотом.

Про це розповів директор Національного бюро з розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами України Олег Бабенко, передає УНІАН. За його словами, розслідування буде важким, оскільки літальний апарат згорів.

«Зараз працює спеціальна комісія, яка розслідує причини авіакатастрофи. Розслідування буде складним. Там все згоріло. Чорні ящики на цьому типі вертольотів не встановлюються. Але вже зрозуміло, що Кутовий розбився через погані погодні умови і відсутність достатнього досвіду з управління повітряним судном», – вважає Бабенко.

Він зазначив, що пілот через сильний туман втратив просторове положення і вже нічого не міг з цим зробити, як наслідок – врізався в землю. Також, за інформацією Бабенка, Кутовий мав всього 50 годин нальоту, а це значить, що у нього не було достатнього досвіду.

“Закони змінюються. Раніше він мав би літати з інструктором не менше 150 годин. А тут ясно, що він не був підготовлений до польоту в таких метеоумовах. Кутовий вилетів у нормальну погоду, але потрапив в туман і летів, а міг би повернутися або приземлитися й чекати погоди. Він переоцінив свої можливості”, – сказав Бабенко.

Як ми повідомляли, 21 жовтня вертоліт «Робінсон-44», який пілотував Кутовий, розбився на території приватного господарства  у селі Тарасенкове Оржицького району.