×

Телефонного шахрая затримали на Полтавщині

До Карлівського відділу поліції звернулася 75-річна місцева жителька та повідомила, що її ошукали. Невідома особа по телефону розповіла неправдиву інформацію про те, що її син потрапив у ДТП та для його лікування потрібні кошти у сумі 20 тисяч гривень. Пенсіонерка зрозуміла, що телефонують шахраї після того, як повідомила про цю історію рідним.

Незнайомця, підозрюваного в причетності до шахрайства затримали працівники поліції  в той час, коли від приїхав до бабусі за грошима. 

У поліцейських є підстави вважати, що 36-річний житель, який приїхав з непідконтрольної Україні території та останній час «працював» за аналогічною схемою. Попередньо встановлено, що при цьому йому вже вдалося заволодіти грошовими коштами у сумі 35 тисяч гривень у 80-річної місцевої жительки та 900 доларів у 68-річної жительки міста Карлівка.

Поліцейськими також встановлено, що чоловік проживав у Карлівці протягом останніх двох тижнів винаймаючи кімнату у готелі.
Слідчими розпочато досудове розслідування за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому).
Чоловіку обрано міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Правоохоронці працюють над встановленням інших співучасників злочинів.

Шановні громадяни! Будьте уважні та обережні! 

Попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру. Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши безпосередньо до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася ситуація, про яку стверджують можливі шахраї. Якщо ж до близьких не можливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції. Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.
Про місце перебування осіб, які займаються аналогічним видом «ремесла», негайно інформуйте поліцію за номером 102 або зверніться до найближчого територіального органу. © Офіційний сайт Національної поліції: https://pl.npu.gov.ua/news/rozkrittya-zlochiniv/karlivski-policzejski-zatrimali-telefonnogo-shaxraya/