×

Тетяна Домашенко відзначила свій 65-річний ювілей у колі однодумців

3 вересня в Полтавському краєзнавчому музеї ім.В.Кричевського відбулася творча зустріч з полтавською поетесою Тетяною Домашенко, присвячена її 65-річчю.

На зустріч зібралися волонтери, колеги-поети і просто поціновувачі українського слова. Для присутніх поетеса читала свої улюблені авторські вірші, сповнені віри у краще майбутнє та безмежної любові до рідного краю.

Ювілярку привітали студенти Полтавського аграрного економічного коледжу, де письменниця отримала свій перший диплом. Від імені викладачів навчального закладу виступила Олена Степаненко:

– Вітаємо вас з 65-річчям. Бажаємо вдалих днів, гарних новин, величезної сили духу, приємних подій та невичерпного оптимізму! Ви надихаєте всю країну та зворушуєте серця кожного українця.

Тетяна Домашенко родом із села Рокита Великобагачанського району. Про своє дитинство згадує із трепетом:

– Мама працювала трактористкою, і тому з раннього ранку до пізнього вечора була в полі. Тому моїм вихованням займалася бабуся. Вона й запалила в мені любов до всього українського.

Свої перш вірші Тетяна Михайлівна почала писати ще в п’ятому класі. Тоді вона навіть не могла уявити, що її захоплення стане професією.

Нині поетеса має вже вісім авторських збірок. Її книги перевидавалися у США, Австралії, навіть перекладені італійською мовою.

– У 2000 році у львівському видавництві «Каменяр» виходить моя перша поетична збірка «Калинове намисто. Решту своїх книг видала уже в своєму видавництві», – розповідає Тетяна Домашенко.

Наступні сім збірок поетеса вже друкувала в заснованому нею видавництві «Духовна вісь». Багато поезії Тетяни Михайлівни покладено на музику.

До речі:

Уся країна знає термін «Небесна сотня», що закарбувався у свідомості кожного як одна з найболючіших сторінок нашої історії. Але мало хто знає, що саме його автор Тетяна Домашенко. Жінка – активний учасник Євромайдану, на власні очі бачила події Революції гідності. Саме вона у трагічні дні лютого 2014-го у своєму вірші назвала перших загиблих на Майдані Небесною сотнею.