×

Цього року в «Жіночому батальйоні» взяло участь 130 полтавок

Традиційно напередодні зими на Полтавщині проходить щорічний вишкіл військово-патріотичного проекту «Жіночий батальйон». Цього року дводенний захід провели в Клюсівці, що неподалік Нових Санжар, на території дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Джерело». Туди з’їхалося близько 130 учасниць за онлайн-реєстрацією та з різних вишів нашого міста.

Організаторами заходу виступили управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, начальник – Олександр Буцький та Полтавська обласна громадська організація «Військово-спортивний центр «Воїн», керівник – Олег Бариш.

Учасниці демонстрували свої вміння в армійському рукопашному бою та «вуличному» самозахисті, воєнізованому орієнтуванні та тактичній медицині, у бойових завданнях десантно-штурмових військ. Дводенний захід передбачав у перший день – навчання, а в другий – засвоєння матеріалу на практиці.

Привітати учасниць заходу завідав архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, який зазначив, що Україна за кількістю жінок у війську на другому місці у світі після Ізраїлю:

– Роль дівчат у захисті нашої країни надзвичайно важлива. Це військовослужбовці, медичні працівники і волонтери. Умови для тренувань у таборі «Джерело» наближені до військових. І це дуже важливо. Ми були в зоні бойових дій, бачили бліндажі, наповненні мокрою холодною багнюкою, де змушені перебувати жінки, щоб нас захищати. Тому протягом цих днів дівчата на власні очі побачать і почують, як усе відбувається насправді.

Тож учасниць розподілили на три взводи і відправили на завдання.

Інструкторами на різних локаціях стали представники військово-спортивного центру «Воїн», Національної гвардії України, Повітряно-десантних військ та відповідних частин.

Начальник військової частини №3052 Віталій Кривич на навчаннях ділиться майстерністю рукопашного бою та затримання злочинців. Чоловік запевняє, що такими навичками повинен володіти кожен, особливо дівчата:

– Кажуть, що чоловік – голова, а жінка – шия. Але вони можуть бути не тільки «шиєю», а й нашими захисниками. За багато років я зрозумів, що жінки все схоплюють швидко. Тому такі заходи необхідно проводити саме для молодого покоління.

Станіслав Бобирь, інструктор на локації, де учасниці відпрацюють безпарашутну висадку за допомогою канату, ніби з вертольота, каже, що це завдання допомагає дівчатам збалансувати свою рівновагу та перебороти страх висоти.

Своїми враженнями поділилася студентка Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Юлія Фесенко:

– Щоб спокійно спуститися на землю, потрібно відчути та втримати свою вагу. Можливо, у житті станеться така ситуація, коли страхувати ніхто не буде.

А студентка Української медичної стоматологічної академії Людмила Голуб переконує, що в неї та подруг з’явився неймовірний адреналін після нічного рейду:

– Зі зброєю в руках колоною ми рушили до лісу. Там на нас чекає засідка від іншої команди. Тиша, туман та темнота разом створюють фантастичну атмосферу реальної війни.

Відбувся також квест з тактичної медицини. Детально про нього розповів інструктор фінішної точки Євгенія Попадинець:

– На першій локації дівчата мали накласти правильно джгут на ногу. На другій – привести пораненого до тями. На третій – перев’язати зламану ногу. Завершальним етапом стало завдання евакуювати людину за допомогою нош до заданого пункту.

Підбивши підсумки дводенного заходу, організатори нагородили кожну команду за найкращі результати.

Перемогу в розділі «Десантна підготовка» отримали студентки Української медичної стоматологічної академії. З орієнтуванням найкраще впоралися дівчата з Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка». За гарну фізичну підготовку грамоти вручили команді Полтавського університету економіки та торгівлі, Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка та Полтавської державної аграрної академії. Наймолодшими учасниками стали студенти військового коледжу сержантського складу ВІТІ, які вправно показали себе в тактичній медицині.

За окремі досягнення грамотами нагородили ще 12 дівчат. Серед них капітан команди Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка» Ірина Остапко. Дівчина вже в п’яте бере участь у вишколі й переконана, що саме такі заходи виховують дисципліну та витривалість:

– Так багато жінок прийняло виклик військового часу, віднайшло в собі сили вижити і повернутися. Навчання військової підготовки змінює нас, наше ставлення до інших та до світу.

На закритті цьогорічного військово-патріотичного проекту «Жіночий батальйон» керівник військово-спортивного центру «Воїн» Олег Бариш наголосив, що в наш час жінка-військовослужбовець виконує бойове завдання на такому ж рівні, як і чоловік:

– Полтавщина повинна пишатися своїми дівчатами. Адже з кожним роком їхня фізична підготовка та бойові навички кращають. Наступного року чекаємо на ще більше учасниць.