×

Творити для України, для свого народу, для Перемоги!

У тяжкий для нашої країни час працівники культури та майстри народного мистецтва залишаються вірними своїй справі, своєму покликанню сіяти добре, світле, вічне. «Служити народові – то служити Богові». Кожен українець  долучився до боротьби з агресором на кількох фронтах. Ми хочемо повідомити  про успіхи на мистецькому фронті аматорів – театралів народного аматорського театру «Свічадо» Миргородського МБК. Цей колектив – досить яскраве явище у культурному житті гоголівського краю. Вже першою своєю (після свого відродження у грудні місяці 2018 року) виставою «Мамки» за п’єсою Асі Котляр, театр заявив про себе як своєрідний творчий колектив. Тоді три актриси, Тамара Турчак, Алла Федченко і Наталія Суліковська,  зробили неможливе – змусили миргородців повірити, що у  місті Миргород є театр. З того часу репертуар постійно оновлюється. Здійснено постановки вистав:  «Кайдашева сім’я» – І. Нечуй – Левицького, інсценізація Г. Макарчука, «Про Федота – стрільця» – Л. Філатова, «Рай на землі» – Асі Котляр, «Якого чорта» – І. Іоаннеян, Н. Болтянської, «На межі» за п’єсою «На початку і наприкінці часів» Павла Ар’є, «Кінець світу» – Асі Котляр, моновистава « Крик душі» (режисер та виконавець В. Шаповал) за монологом «У моїй смерті винити П…» О. Степнової.

   Навіть війна,  розв’язана проти України російським агресором, не перервала роботи  творчого колективу. У  цей надзвичайно складний час, не зважаючи на труднощі, театр продовжує працювати і творити, бо мистецтво є потужною зброєю у боротьбі з ворогом. Актори – аматори,  не полишаючи своєї основної роботи, працювали волонтерами і одночасно готували прем’єри двох патріотичних вистав в умовах війни. “Nervus Vagus маленької людини” за творами О. Зубка та В. Шаповала – це вистава про людей,  які в силу соціальних негараздів опинилися на дні суспільства… Та хто б ти не був – усі ми УКРАЇНЦІ  і усі ми стаємо на захист своєї країни.

Сцена з вистави Nervus vagus маленької людини

    Вистава «На стороні добра» за п’єсою В. Купянського «Під знаком пуй» –   про наше сьогодення, про патріотизм нашого народу та незламність українців.  

Сцена з вистави на стороні добра фінал

   І третя прем’єра – вистава  «Боїнг – Боїнг» за всесвітньо відомою п’єсою Марка Камолетті. Наше мистецтво стає підтримкою, яка допомагає відволіктися від страшних новин, які гнітюче діють на багатьох українців.

Сцена з вистави Боїнг – Боїнг фінал

  Керівник колективу та режисер Віктор Шаповал проводив по дві – три репетиції кожного  дня, навіть під час своєї  відпустки. І це незважаючи на те, що  навесні цього року він пережив операцію. Коли близькі люди казали йому, що не варто так себе напружувати , він відповідав, що нашим захисникам на фронті набагато важче, тому ми стійко повинні тримати свій культурний фронт. І він зібрав дійсно бойовий акторський колектив. І ось  нарешті – прем’єри, які з успіхом при  повних аншлагах пройшли відповідно 1 та 15 жовтня і 12 листопада. Всі вистави – благодійні. Зібрані кошти, а це майже 30 тисяч грн.,були направлені на потреби ЗСУ.

  «Патріотизм – це щось робити, творити для України, для свого народу, ось ми і творимо. Ми вкладаємо у перемогу ті дари,  які нам  дав Господь»,  – говорить керівник театру.

   На даний час  народний театр «Свічадо» – це потужна творча майстерня, де зайняті  22 актори – працівники культури, медичні працівники, вчителі, робітники, студенти, пенсіонери. Всіх учасників об’єднує одна спільна риса – любов до театрального мистецтва і бажання зробити свій внесок у нашу Перемогу. Їх любов до українського мистецтва, до всього українського вражає.

   Актори та глядачі щиро вдячні начальнику відділу культури Миргородської міської ради Ларисі Педченко та директору Миргородського МБК Ірині Іщенко – вони  підтримали місцевих театралів у справі відродження народного театру. Крім того, вони є акторками цього театру.  

      За високу виконавську майстерність та сценічну культуру у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та місцевих мистецьких заходах, популяризацію національної культурно – мистецької театральної спадщини серед широких верств населення, значний внесок у національно – патріотичне виховання молоді, Миргородщина  4 серпня 2021 року висунула керівника та режисера народного аматорського театру Віктора Шаповала до присвоєння почесного звання «Заслужений працівник культури України». Маємо надію, що митець отримає це звання.

   Мистецтво – могутня сила та міць, яка допомагає нам боротися з горем, відчаєм і страхом. Народний театр «Свічадо» знає сторону добра і силу правди. Ми переможемо! Все буде Україна!

         Член Національної спілки журналістів України Сергій Яковлєв, шанувальники народного аматорського театру «Свічадо» Лідія Калітвінцева, Олександр Фомін.