×

У «Бюджеті участі» проєкти реалізовуються за політичними квотами

Розвиток програми партиципаторного бюджетування в Полтаві ніколи не був легким та постійно натикався на перепони від противників прямої демократії. На останньому засіданні робочої групи, яке відбулося 6 лютого, деякі чиновники вкотре продемонстрували справжнє ставлення до ініціатив полтавців та до громади загалом.

На засіданні присутні розглянули низку питань, зокрема щодо нереалізованих проєктів-переможців 2017–2018 років: баскетбольного майданчика «Вулична арена» на Леваді та скейтпарку на Алмазному. Аби домогтися розгляду своїх проєктів, автори зняли відеозвернення до полтавських можновладців, у якому відкрито звинуватили секретаря Полтавської міськради з команди «СДП» Олександра Шамоту, першого заступника міського голови з «Батьківщини» Ігоря Федія та начальника УКБ Володимира Годню в затягуванні процесу реалізації їхніх ініціатив і політичній заангажованості.

Член робочої групи Олександр Глазов зауважив, що нині ініціативи-переможці реалізовують вибірково. На його думку, така ситуація склалася через наявність політичної волі знівелювати основну ідею «Бюджету участі»:

– За допомогою програми партиципаторного бюджетування полтавці отримали можливість керувати та впливати на розвиток міста. Але дехто з місцевих політиків перетворив проєкт на іграшку в руках влади. Так, окремі політичні сили відкрито лобіюють свої проєкти, а автори інших ініціатив отримують лише обіцянки. Однак я як член робочої групи, депутат та небайдужий до долі міста полтавець, роблю все можливе, щоб змусити чиновників виконувати свої обов’язки та дослухалися до потреб та ініціатив громади.

До обговорення долучився і співавтор проєкту-переможця 2017 року «Вулична арена» Денис Поліщук. Його ідея – спортивний майданчик з баскетбольним, волейбольним полями, тенісними столами та місцем для гри у бадмінтон – на сьогодні існує лише на папері:

– Бачимо, що питання зайшло у глухий кут. Укотре приходимо й намагаємося вийти на діалог з УКБ та змусити його реалізувати наш проєкт. Обіцяю, що ми не перестанемо ходити на профільні депутатські комісії й сесії, поки нас не почують.

За ініціативи Олександра Глазова на засіданні вирішили, що управління капітального будівництва вкотре звернеться до депутатів, аби закласти кошти на облаштування баскетбольного майданчика цього року. На останок він підкреслив, що працюватиме разом з відповідальними членами робочої групи та авторами проєктів, щоб «Бюджет участі» працював і надалі.