×

У будинку на вулиці Київське шосе відремонтували під’їзди та встановили нові ліфти

Багато років поспіль життя мешканців будинку на Київському шосе, 74, було справжнім випробуванням на міцність. Поламані ліфти, занедбанні під’їзди, відсутні східцеві поручні, розбиті старі вікна і двері – усе це щоденно загрожувало їхньому здоров’ю та життю, а також створювало багато незручностей. Проте протягом 2017 та 2018 років цю ситуацію змогла змінити депутат Шевченківської районної у місті Полтава ради з команди Андрія Матковського Ольга Медвінська. І будинок усе ж таки відремонтували.

Пенсіонерка Лідія Бабеня із вдячністю розповідає про новий ліфт, який установили позаминулого року. Жінка живе на дев’ятому поверсі, і через проблеми зі здоров’ям їй важко було підійматися сходами та ще й носити сумки:

– Старий ліфт майже щомісяця ламався й на кілька днів стабільно виходив з ладу. А коли в ньому згорав двигун, не працював по кілька місяців. Доводилося через біль та втому ходити в магазин і аптеку. А після останньої аварії у 2016 році нас попередили, що в кращому випадку ліфт пропрацює ще півтора року, а потім остаточно зноситься.

Підйомник працював близько 40 років і міг у будь-який момент упасти в шахту або зайнятися. Він постійно зупинявся між поверхами, і багато хто з пенсіонерів не наважувався ним їздити:

– Бувало, що і застрягали. Могли сидіти в пастці до години, а то й навіть більше. І зв’язку ж у нім ніякого, щоб зателефонувати в «Ремліфт» чи сусідам. Доводилося стукати чи кричати, щоб хтось почув та викликав спеціалістів. Сам же ліфт був тісним, що навіть під час поїздки у ньому не вистачало повітря. Коли ж застрягали, то від задухи міг статися і серцевий напад.

Застарілі та несправні ліфти не давали спокійно жити всім мешканцям чотирьох під’їздів. Їхні численні прохання в ЖЕО та управління ЖКГ не давали ніяких результатів. Тож вони звернулися по допомогу до окружного депутата Ольги Медвінської з проханням посприяти у вирішенні цього питання.

У 2017 році депутат домоглася, щоб нові ліфти з’явилися у першому та другому під’їздах. А через рік такі ж встановили і в двох інших. Тепер про їхню справність старанно дбає спеціальна технічна бригада, а люди можуть без остраху ними їздити. Також у під’їздах будинку були старі потріскані двері та вікна, які пропускали холод.

– Протяги дошкуляли навіть улітку. Але найбільше ми боялися, що через старі віконні рами можуть повипадати наші діти, які полюбляли опиратися на скло. Тож доводилося слідкувати та відганяти їх звідти, – каже пенсіонерка Любов Сіренко.

Кілька разів жінка писала про ситуацію у під’їзді до управління ЖКГ. Однак це жодних результатів не принесло:

– Багато разів просила відремонтувати наш будинок. Розказувала чиновникам про всі наші проблеми. Проте мене та сусідів ніхто не почув. Лише після спілкування з Ольгою Медвінською до нас прийшли будівельники та почали ремонтні роботи. Увесь цей час вона тримала це питання на контролі. Тож усе виконували якісно та вчасно.

Зрештою у під’їздах повністю оновили електропроводку, відремонтували стіни, поставили ліхтарі, міцні поручні до східців та двері. Також встановили сучасні енергоощадні пластикові вікна, які для додаткової безпеки обладнали залізними ґратами.

За словами Федора Кольчика, тепер їхні під’їзди мають ошатний вигляд, а люди з радістю повертаються до затишної оселі:

– Якби не наш депутат Ольга Медвінська, то ми не змогли б достукатися до місцевих чиновників. У будинку проживає 80 відсотків пенсіонерів, які вже не мають сил відстоювати власні інтереси. Вона ж добре знається на юридичних тонкощах та вміє знаходити підхід як до простих людей, так і до представників міської влади. Цінуємо, що депутат знаходить час на допомогу жителям усього округу. Особливо це стосується її сприяння щодо отримання матеріальної допомоги на лікування чи реабілітацію або залучення соціальних працівників для тих, хто цього потребує. З нею ми відчуваємо себе захищеними, адже знаємо, що наші прохання будуть почуті та враховані.

Мешканці будинку висловлюють вдячність Ользі Медвінській та сподіваються на подальшу співпрацю на благо будинку та округу.