×

У Градизькій громаді демонтували пам’ятний знак місцевим більшовикам

 З ініціативи Полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у селі Кирияківка Броварківського старостинського округу Градизької селищної ради Полтавської області демонтували  пам’ятний знак на честь місцевих більшовицьких ватажків Бутиріна О.А. та Бреславського І.О.

Градизьку громаду очистили від незаконного пам’ятника після звернення регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара на гарячу лінію Кабінету міністрів. Як зазначено у офіційних відповідях начальника загального відділу Градизької селищної ради Фелікса Швидкого та Броварківського старости Вікторії Білої, знак був символікою тоталітарного режиму, тож  зусиллями  старостату  здійснили демонтаж.

«Згідно з підпунктом «д» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» до символіки комунорежиму серед іншого віднесено й пам’ятні знаки, присвячені подіям, пов’язаним зі  встановленням радянської влади в окремих адміністративно-територіальних одиницях. Бутирін і Бреславський встановлювали комуністичну радянську владу у селах довкола Градизька, тож цей знак однозначно мав бути демонтований», – прокоментував подію Олег Пустовгар.

Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті