×

У харчоблок та пральню для НВК №26 уклали майже 7 млн грн, але будівництво так і не завершили

Незважаючи на те що міську владу змінили, крім популізму та її непрофесійності, полтавці нічого не бачать. Схеми в роботі чиновників залишаються такими ж, як і при Мамаю: постійно виділяється купа грошей на виготовлення проєктно-кошторисної документації, а справи не доводять до кінця.

Так, ще влітку 2018 року в Полтаві почали модернізувати Полтавський спеціалізований навчально-виховний комплекс №26 «Перші кроки», що на Стрітенській,20. Тоді планувалося, що за півроку для НВК збудують окремий харчоблок та пральню. Для цього у 2017 році розробили проєкт, а згодом виділили 11,8 млн грн – на саме будівництво. Проте, витративши майже 7 млн грн із міського бюджету, будівництво покинули. А там залишилося завершити лише благоустрій, внутрішні роботи, зовнішні мережі водопостачання, теплопостачання та опалення тощо. Наші чиновники вкотре викинули гроші на вітер, не довівши справу до кінця. Подібна ситуація з безвідповідальністю та марнотратством команди Удовіченка спостерігалася й у 2019 році, коли закладені депутатами кошти на ремонт будинків перенаправляли на інші потреби. А отже, проєктно-кошторисна документація викидалася на смітник, а разом із нею кошти платників податків. Нині ж у місті планують розпочати нові проєкти з реконструкції та будівництва, не завершивши попередні. І це при тому, як звідусіль чуємо піар Олександра Шамоти із СДП та Олега Бєлоножка («Батьківщина») про те, як вони дбають про освітню галузь та полтавців.

Наприклад, на сторінці у «Фейсбук» той же Шамота опублікував топ-10 досягнень за 2019 рік, у яких хвалився ремонтами освітніх закладів, а Бєлоножко – як він тримає на особистому контролі тему реконструкції дитсадків, зокрема дошкільного закладу в мікрорайоні Алмазний, на який цього року заклали 1 млн грн. Ви спочатку завершіть недобудовані проєкти, а вже потім беріться за нові.

Повернімося до будівництва харчоблоку та пральні у НВК №26 «Перші кроки». Для того щоб продовжити роботи на цьому об’єкті, депутат міськради з команди Андрія Матковського Володимир Корчака направив депутатське звернення голові постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів Андрію Соколову. У ньому депутат попросив при формуванні порядку денного наступного засідання постійної комісії включити питання щодо фінансування у 2020 році у сумі 5 млн грн об’єкта з високим ступенем готовності.

– На харчоблок та пральню у НВК №26 із міського бюджету витратили 6 млн 961 тис грн. Щоб завершити роботи, потрібно ще 5 млн грн. Ці кошти необхідні для благоустрою, зовнішніх робіт, на зовнішні мережі водопостачання, каналізації, теплопостачання та опалення. Із внутрішніх – електромережі, пожежна сигналізація, розводка води, опалення та вентиляція, обладнання, – каже Володимир Корчака. – Сподіваємося, що моє депутатське звернення не проігнорують. І зрештою будуть виділенні кошти на завершення цього потрібного для міста об’єкта, оскільки нині для дітей із НВК №26 везуть їжу із НВК №16. Така ситуація більш ніж неприйнятна.

Підрядник Віталій Полуницький, показуючи нашим журналістам недобудований харчоблок та пральню для НВК №26, із жалем у голосі зазначив, що як можна кидати майже готовий об’єкт. Такі дії зовсім не господарські. «ПВ» стежитиме за розвитком подій щодо будівництва харчоблоку та пральні й повідомлятиме про це у своїх подальших випусках.