×

У Лубенському краєзнавчому музеї вшанували пам’ять письменниці Любові Яновської

24 липня у Лубенському краєзнавчому музеї відзначили 160 – річчя від дня народження письменниці Любові Яновської. Про життєвий шлях талановитої українки, яка народилася на Чернігівщині, навчалася у Полтаві та 25 років прожила на Лубенщині розповіла відвідувачам заходу науковий співробітник музею Тетяна Сафронова. Шанувальники історії дізналися про значну роль в становленні її літературного таланту лубенських діячів Володимира Шемета та Мусія Кононенка, про благодійну діяльність родини Яновських у селі Тарнавщина Лубенського повіту.

 Працівниця музею наголосила, що Любов Яновська увійшла в історію України не лише як авторка літературних творів, лібрето до опер Миколи Лисенка та Бориса Підгорецького, але й як активістка «Просвіти» та жіночого руху, яка завжди була у вирі українського громадського життя Лубен та Києва.

Студентка Полтавського педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Тетяна Гурт познайомила присутніх з яскравою постаттю доньки Любові Яновської, Валентини Радзимовської, вченої-біолога зі світовим ім’ям. Лубенці мали змогу почути уривок з п’єси Яновської «На Зелений Клин» у виконанні Тетяни Гурт та Дмитра Луценка та спогади Павла Крата про лубенський період життя письменниці.

Про увічнення пам’яті Любові Яновської та встановлення пам’ятної стели у селі Тарнавщина фермером Олексієм Коваленком розповів радник Лубенського міського голови, підполковник Сергій Сухина. Окрасою заходу став виступ студента Луганської консерваторії скрипаля Дмитра Луценка.