×

У мікрорайоні Алмазний відкрили перший у місті скейт-парк

Протягом останніх двох років у Полтаві неодноразово проходили неформальні акції на підтримку переможців проєкту партиципаторного бюджетування «Бюджет участі», яким з певних причин не вистачило фінансування на реалізацію їхніх ідей. Одним з таких «щасливчиків» і був проєкт побудови у місті скейт-парку. Тривалий час представники спортивної спільноти знімали відео та всіляко привертали увагу до відсутності в Полтаві такої локації та вимагали в міської влади вийти на відкритий діалог з молоддю.

В інтернет-просторі активно поширювалися фото, де показували, які травми отримують діти через відсутність базових умов для тренувань і яка небезпека підстерігає звичайних перехожих, які частенько потрапляють «під колеса» скейтів чи самокатів. Однак на радість юному поколінню та всім прихильникам райдингу, завдяки потужному сприянню голови Шевченківської районної у місті Полтаві ради з команди Матковського «Батьківщина» Дмитра Задворкіна у місті вдалося облаштувати перший скейт-парк.

Цими днями в мікрорайоні Алмазний відбулося його офіційне відкриття, на яке з’їхалися спортсмени та поціновувачі сучасних видовищних екстремальних вуличних видів спорту. За словами автора проєкту Євгенія Марченка, ця ініціатива надважлива для розвитку та популяризації сучасних видів спорту серед полтавської молоді. На його думку, скейт-парки – це передусім такі локації, де кожен охочий зможе самотужки вчитися крутих трюків у пристосованих безпечних умовах:

– Про проєкт «Бюджет участі» я дізнався абсолютно випадково, гортаючи стрічку новин у «Фейсбуку». Стало цікаво, а коли почитав більше про основи та мету партиципації, зрозумів, що це наш шанс змінити місто в кращу сторону. На щастя, там ще було трохи часу, тож в останній день зміг зареєструвати свій проєкт, указавши найбільшу суму бюджету – 1 млн 400 тис. грн. Саме стільки зрештою й обійшлися побудова та наповнення майданчика необхідними елементами. Для цього ми ретельно готувалися та обирали матеріали. Наприклад, скловолокно спеціальне і повністю вогнебезпечне, а елементи для трюків цілком універсальні, можуть використовуватися як початківцями, так і досвідченими спортсменами.

Також він додав, що загалом на території скейт-парку вдалося встановити близько десятка елементів для катання. У подальшому об’єкт візьме на баланс Шевченківська райрада, аби підтримувати локацію в належному стані та захищати від вандалів.

Спортсмени-активісти переконані, що лише так вдасться зберегти майданчик, адже кілька років тому в цьому ж мікрорайоні за сприяння команди Матковського «Батьківщина» відкрили спортивний комплекс для занять на відкритому повітрі: майданчики для гри в баскетбол, занять воркаутом та гімнастичними вправами. Спортмайданчик у кожен двір міста – саме такий основний пріоритет, який представники команди активно впроваджують у життя на благо полтавців. Надалі у скейт-парку планують встановити інформаційну табличку з правилами поведінки та огорожу, а також обладнати локацію камерами відеоспостереження.