×

У міській раді говорили про скорочення популяції безпритульних тварин гуманними методами

Для того щоб запобігти збільшенню кількості безхатніх тварин та їх безконтрольному розмноженню, днями у Полтавській міській раді відбулася тематична прес-конференція. Основним її питанням стало скорочення популяції безпритульних тварин гуманними методами з використанням міжнародного досвіду.


Зустріч проходила під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів з команди Андрія Матковського Людмили Бойченко. Також в обговоренні взяли участь представники міської влади, лікарі-ветеринари, члени Інспекції з благоустрою міста Полтави, представники зоозахисного ТОВ «4 Лапи» та працывники Полтавського КАТП-1628.


За словами Людмили Анатоліївни, питання безхатніх тварин нині вкрай актуальне для всієї країни:
– З огляду на досвід європейських країн розробили та запустили програмні заходи щодо скорочення кількості вуличних тварин. Місту в цьому допомагає БО «Центр захисту живої природи «Юний європеєць». Волонтери організації за дев’ять років своєї роботи значно скоротили кількість безхатніх тварин. Також плідна співпраця із ТОВ «4 Лапи» надала можливість полтавським ветеринарам обмінюватися досвідом у питаннях більш безпечної та якісної стерилізації, що стало показником розвитку міста.


Ініціатором прес-конференції стала депутат Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Майя Матвеєва. Вона підкреслила, що завдяки підтримці міста з кожним роком справді зменшується кількість безпритульних тварин. Також паралельно проводиться активна робота з підвищення рівня відповідальності потенційних господарів. Адже більшість безпритульних тварин не народжується на вулиці, а потрапляє туди через жорстокість людей, які залишають їх напризволяще. Тож волонтери постійно проводять благодійні концерти, акції та кампанії, покликані підвищити рівень людяності полтавців та зрештою попередити збільшення кількості безпритульних тварин.


До присутніх звернулась і директор ТОВ «4 Лапи» Олександра Лісчишин. Жінка розповіла про практику стерилізації та чіпування тварин, а також звернула увагу на тему відлову бродячих собак:
– Наш проект реалізується в місті вже четвертий рік поспіль. Цього разу ми вирішили значно розширити свою діяльність та відвідали інші міста області: Миргород, Гадяч та Лубни. І там започаткували гуманний спосіб стерилізації тварин. Підкреслю, що за майже сім років на території України наше товариство стерилізувало та чіпувало понад 26 тисяч тварин. Нині працюємо над тим, щоб на законодавчому рівні заборонити евтаназію як метод контролю популяції безпритульних тварин – жорстокий та недопустимий для розвинутого суспільства.