×

У мережі з’явилося відео ліквідації терориста-втікача на Полтавщині

1 серпня близько другої години ночі, на околиці селища Опішня Зіньківського району снайпер спецпідрозділу КОРД знешкодив озброєного полтавця, який понад тиждень переховувався від поліції в різних населених пунктах області.

Відео оприлюднив на своїй сторінці в соцмережі Міністр МВС Арсен Аваков.

Виявлення та ліквідація особливо небезпечного злочинця – результат спланованої операції, в якій взяли участь оперативники карного розшуку поліції області, працівники територіальних підрозділів, кінологи, спецпідрозділи поліції Полтавщини. До пошукових заходів 32-річного полтавця також були залучені представники інших правоохоронних відомств, зокрема співробітники регіонального управління Служби безпеки України, військовослужбовці Національної гвардії та засоби авіаційної підтримки.

Нагадаємо: чоловік, підозрюваний у незаконному заволодінні транспортним засобом, погрожуючи гранатою, взяв у заручники поліцейського. На автомобілі, що надали на вимогу полтавця, він разом із заручником виїхав за межі міста. Потім, кинувши легковика із заручником на польовій дорозі на території Миргородського району, через лісопосадку втік із гранатою в руках.

Поліція розгорнула активні пошуки підозрюваного та орієнтувала весь особовий склад поліції області на розшук особливо небезпечного озброєного правопорушника. Роботу поліції ускладнювали персональні навички розшукуваного і тип його особистості. 

Тож під час планування спецоперації поліція врахувала його військовий досвід, навички виживання в екстремальних умовах, а також проблеми з психічним здоров’ям на фоні вживання наркотичних засобів.  

У рамках оперативно-розшукових заходів правоохоронці понад тиждень «прочісували» місцевість Миргородщини. Паралельно із пошуками проводилися інші оперативно-слідчі та превентивні заходи. Зокрема усі групи реагування патрульної поліції в районах звертали увагу на немісцевих чоловіків та оперативно реагували на будь-яку інформацію людей про незнайомців і підозрілих осіб.

Зрештою підозрюваного виявили працівники сектору реагування патрульної поліції Зіньківського відділення вночі 1 серпня на околиці селища Опішня. Патрульні звернули увагу на чоловіка, схожого за описом на розшукуваного полтавця, та реалізували заходи із затримання підозрюваного. 

Керівник поліції Полтавщини Іван Вигівський розповів, що поліцейські СРПП діяли за заздалегідь підготовленим алгоритмом: 
«Начальник сектору реагування патрульної поліції, діючи відповідно до інструкції та перебуваючи у безпосередньому контакті зі злочинцем, тримав ситуацію під контролем до прибуття спецпідрозділу. Оскільки життю поліцейського загрожувала реальна небезпека, оскільки він погрожував гранатою, було прийнято рішення про ліквідацію підозрюваного».

Унаслідок вибуху гранати, яка була у підозрюваного, ніхто з поліцейських не постраждав, однак зазнало пошкоджень тіло самого зловмисника. На місці події працюють слідчо-оперативна група поліції, представники територіального управління Державного бюро розслідувань та прокуратури Полтавської області.