×

У Полтаві на фестивалі «Docudays UA» покажуть 12 документальних фільмів

Традиційно восени Полтавщина приймає Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Він триватиме із 29-го листопада по 15-те грудня.

Тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» Андрій Кінаш розповідає, яким буде змістове наповнення фільмів:

– Вони різнобічні, розкривають різну тематику. Окремо стоїть прем’єра українського фільму “Ти … рота закрий”. Він – про хлопця, який у рідному селі прагне домогтися правди. Показується, як одна людина прагне змінити світ і що відбувається навколо нього як ставляться оточуючі, ті, хто повинні вирішувати ці питання. 

Також Андрій Кінаш наголосив, що через фільми можливо донести людям актуальні проблеми життя:

– Фільми не дають однозначної відповіді, але вони ставлять перед нами питання. І це залежить від нас – будемо ми шукати на них відповіді чи ні. Проте є речі, на які фільм прагне наголосити, бо дуже часто, проходячи вулицею, ми не звертаємо уваги на певні речі. І ось фільми акцентують уваги на якихось питаннях, щоб ми задумалися. 

Під час фестивалю у Полтаві покажуть 12 документальних фільмів. Їхня тематика найрізноманітніша – булінг, важка доля жінок, прагнення українців дізнатися правду тощо. Організатори обіцяють через 1-2 дні опублікувати на сайті розклад усіх показів фільмів у Полтаві на сайті фестивалю.

Вхід безкоштовний, тому організатори запрошують усіх полтавців.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Організатори – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». Партнери – Державне агентство України з питань кіно; Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.