×

У Полтаві освятили новозбудований храм та відзначили його меценатів

Нещодавно в Полтаві освятили новозбудований храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці на Леваді. Будівництво церкви тривало понад десять років, адже її зводили силами вірян та меценатів.

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип розповів, що храм відродили майже через сто років на честь Різдва Богородиці в Полтаві:


– Відновлення храму – не тільки відновлення історичної справедливості, а й крок нашої церкви до розвитку, крок нашого суспільства до розуміння християнських ідеалів, моралі і принципів. Це ще одне місце, де люди зможуть знайти найкоротшу дорогу до Господа.

За словами настоятеля храму Михайла Бабича, хоч у церкві ще багато чого не дороблене, проте для людей тут достатньо місця. Із Божою допомогою вдасться все закінчити.

Самі ж віряни поділилися своїм захватом від новозбудованого храму.
– Ми долучилися до цієї справи, прибирали та облаштовували приміщення. Отець Михайло віз ікони, і коли закінчили оздоблення вівтаря, з’явилося відчуття піднесення. Уже все зроблене, і це велике щастя, – ділиться Леся Федоричева.
А вірянин Олег Хмурчик додав, що нічого так не об’єднує людей, як спільна робота і справа, яку почав отець Михайло ще десять років тому. Йому місцеві постійно допомагали, чим могли.

Депутат міськради з команди Андрія Матковського Володимир Корчака зазначив, що Фонд Андрія Матковського «Полтавська родина» активно долучався до будівництва:

– Храм почали зводити у 2008 році й нарешті закінчили. До будівництва ми теж активно долучалися. Тож я як представник фонду Андрія Матковського заважу, що ми усвідомлюємо важливість відродження духовності. Урочиста літургія та саме спілкування з вірянами вкотре показують, наскільки важливо будувати церкви.

За заслуги перед українською православною церквою Андрія Матковського нагородили орденом Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого.


У цей же день у храмі відслужили першу службу Божу.