×

У Полтаві покажуть фільм-переможець конкурсу молодих режисерів Civil Pitch

У Полтаві триває 16-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У його рамках завтра планують показ фільму переможця Civil Pitch — конкурсу для молодих режисерів та громадських активістів, який було оголошено рік тому.

А саме, покажуть стрічку режисерки Таїсії Кутузової «Ти, бля, рота закрий!». Назвою фільма стала одна з фраз, якою чиновники напряму погрожують громадському активісту Сергію Чагарову, який є головним героєм кінокартини. Цей 18-річний хлопець бореться з корупцією в селі Гатне Київської області з 15 років, через свої розслідування зазнає нападів та знущань не лише з боку місцевої влади, а й із боку односельців.

«Мій герой  борець із гострим почуттям справедливості. Він слухає Робі Вільямса й любить документальні фільми про Черчілля. Він народився у 2000 році — це початок століття й початок цілої нової епохи. Навколо Сергія відбуваються зміни в нашій країні, і він їм сприяє вже з 15-річного віку. Депутати безкарно дозволяють собі чинити насильство, активістам погрожують, міста й передмістя безтолково забудовують без урахування наявності каналізації, садочків і шкіл. Сергій протистоїть цьому всьому», – розповідає для «Детектор медіа» режисерка.

Вона також говорить, що ідея полягала в тому, щоби через історію 17-річного хлопця розкрити антропологію українського суспільства, бо Гатне — своєрідна Україна в мініатюрі. Активіст розслідує оборудки місцевих депутатів і наражається на спротив не тільки з боку влади, яка мала би діяти в інтересах своїх виборців, а й з боку односельців, які живуть уявленнями радянського минулого.

Показ стрічки у Полтаві відбудеться завтра, 7 грудня о 16.00 у Полтавській філії Суспільної служби України, за адресою Соборний майдан, 15.

Крім того, цього дня також покажуть фільм «Какофонія Донбасу».

Вхід безкоштовний, але глядачів просять зареєструватися за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtfD5E8kig7TExjT1r1J-9vuRi3FVeCn2EB-2gXSAxAqdwNA/viewform