×

У Полтаві понад 200 горщиків принесли на фестиваль хризантем

12 жовтня в парк культури та відпочинку «Перемога» понад 150 полтавців принесло саджанців хризантем, щоб прикрасити територію парку. Серед них школярі, студенти, громадські організації та полтавські сім’ї.

За словами заступника директора парку Катерини Бабіч, полтавці почали приносити квіти в горщиках до адміністрації парку задовго до початку акції:

Ми вирішили саме таким чином розпочати цю традицію в місті, щоб самі полтавці приєднувалися до прикрашення парку. З 12 години до 13-ї вже в списках зареєстрованих прізвищ більш ніж 150. Найближчим часом ми зробимо великий стенд зі словами вдячності всім, хто долучився до акції.

Також Катерина Бабіч додала, чому обрали саме такі квіти:

Як на мене, хризантема передає настрій осені та має чудовий аромат. Яскраві, чудові, невибагливі квіти, придатні для паркового використання. Буде нас радувати ще щонайменше місяць-півтора.

Полтавець Дмитро Кішко разом з донькою Аліною принесли квіти в пам’ять про померлу маму й дружину. Чоловік розповів, що храм біля парку – пам’ятне місце для їхньої сім’ї:

Моя дружина й мама Аліни Оксана Кішко два роки боролася з онкологією. Померла минулого року. У храмі навпроти парку вінчалися. Цими хризантемами ми згадуємо її світлу пам’ять.

О 13 годині активні полтавці та волонтери розпочали висаджування хризантем. Квіти перед тим скомбінували та поєднали за кольорами. Про це детальніше розповіла ландшафтний дизайнер Ольга Іващенко, підкресливши, що підтримує всі заходи з озеленення та покращення нашого міста:

– Сьогодні разом з небайдужими полтавцями з великого різноманіття хризантем ми зробили композицію, яка буде естетично стабільною протягом певного часу. Висаджували квіти від найтемніших кольорів до світлих. Гадаю, після цієї роботи гуляти парком стане набагато приємніше.

Участь у висаджування квітів брали студенти третього курсу Полтавського аграрно-економічного коледжу Полтавської аграрної академії. Анастасія Минайло зауважила: їм приємно займатися тим, що до душі та ще й якщо це на благо міста.

Квітку своєї родини посадив і почав допомагати іншим полтавець Олександр Гузинін. Чоловік розповідає, що яма повинна бути по розміру куща:

Спочатку моя дружина побачила про цю акцію в інтернеті. А потім вирішили всією родиною приїхати. Один кущ нічого не вартий, але разом це вже ціла клумба.

Аби посаджені красуні залишалися на місці, адміністрація парку обіцяє забезпечити клумбу додатковою охороною. А також вона звернеться до міської ради, щоб висаджену клумбу включили до системи поливу.

Символіка хризантем

Хризантеми мають багато символічних значень, зокрема вона вважається одним із символів Японії. Квітку традиційно зображають на монетах і емблемі імператора Японії, а одна з найвищих нагород країни – орден Хризантеми.

Свято Хризантем у Японії – це особливий ритуал: виконуючи його, потрібно милуватися кожним відтінком квітки, при цьому поринаєш у глибокі роздуми про сенс життя і пройдений шлях. А також японські поети прославили хризантему у своїх віршах.

Свято хризантем у Китаї Чун’янцзє відзначається дев’ятого числа дев’ятого місяця за місячним календарем. Це свято припадає на золоту осінню пору, коли пишно цвітуть хризантеми, тому одна з традицій на це свято в Китаї – милування хризантемами.