×

У Полтаві презентували книгу онуки Василя Кричевського

24 жовтня у Полтавському краєзнавчого музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація книги «Листи з Америки».

Видання представляє листування американської художниці українського походження Катерини Кричевської-Росандіч. Вона онука Василя Григоровича Кричевського, автора проекту видатної пам’ятки української архітектури в стилі модерн – будинку Полтавського земства (зараз Полтавський краєзнавчий музей) та малюнка Державного герба України.

Презентували видання полтавцям директор видавництва «АСМІ» та колекціонер Олексій Петренко разом із старшою науковою співробітницею Галиною Галян.

– У кожному листі є своя правда, своє споглядання на світ, на Америку, на Україну, багато країн, тому що вона багато подорожувала і знала багато художників, митців. Людині 93 роки, але вона не позбута нічого, інтелект у неї на високому рівні, – розповіла Галина Галян.

Жінка додала, що першою до архіву Краєзнавчого музею віддала листи Любов Гейштар, директор Полтавського музею Короленка. Вона почала листування (російською та англійською мовами одночасно) з Катериною Кричевською в середині 60-х років.

Видавець книги «Листи з Америки» Олексій Петренко говорить, що ця книга – спадок довжиною понад півстоліття:

Вона художник, мене цікавить рід Кричевських. Приємно, що навіть мешкаючи в Каліфорнії Катерина Василівна підтримує зв’язки зі своєю Батьківщиною.