×

У Полтаві презентували 11 нових автобусів

2 грудня на баланс КП «Полтаваавтоелктротранс» передали 11 нових автобусів з черкаського заводу, які вже з січня наступного року повноцінно запрацюють на маршрутах міста та околиці. На купівлю техніки міська влада витратила 23 млн 760 тис. грн із запланованих 25 млн грн.

За словами депутата Полтавської міської ради Андрія Матковського, хоч придбання для міста нових автобусів і радісна подія, проте приїхати в Полтаву вони мали ще на початку літа:

– Свого часу ми запропонували міській владі закупити додатково автобуси, щоб зміцнити комунальне підприємство та не залежати від приватних перевізників. І ось коли цей транспорт нарешті тут, нагадаю, що він мав їздити маршрутами ще влітку. У 2020 році завдяки співробітництву з Європейським банком розвитку очікуємо на 40 новеньких тролейбусів.

Відповідно до технічних характеристик автобуси розраховані на 52 особи та обладнані 22 сидячими сидіннями. Окрім стандартного набору для пасажироперевезень, кожна машина обладнана електронним таблом та системою низької посадки і відкидного пандусу. Завдяки цьому новий транспорт добре пристосований для перевезення осіб з інвалідністю.

За попередньою інформацією, насамперед цей транспорт планують випустити на нові маршрути. А також на деякі чинні, на яких є проблеми з графіком або недостатньо машин. Андрій Матковський переконаний, що завдяки збільшенню чисельності автобусів вдасться відновити програму «Місто без околиць».

Як зазначив керівник КП «Полтаваавтоелектротранс» Євгеній Зайцев, автобуси вийдуть на маршрути орієнтовно з 1 січня 2020 року. Попередньо комунальне підприємство братиме участь у конкурсах перевізників. Наразі ж, за його словами, автобуси поставлять на облік у сервісному центрі МВС та проведуть навчання для водіїв та технічного персоналу, а також відбір нових кадрів, адже на комунальному підприємстві досі існує їх значний дефіцит.

Водій автобуса з 30-річним стажем Сергій Брюханов розповів, що про недоліки нового транспорту говорити поки що зарано, а от з переваг особливо відзначив теплий салон та кондиціонер для водія.