×

У Полтаві презентували книгу Володимира Шкурупія «Останній поріг»

20 лютого в літературній вітальній Полтавської обласної бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулася презентація видання Володимира Шкурупія “Останній поріг”. На захід завітали поважні гості, а також поціновувачі творчості письменника.

Володимир Шкурупій та Галина Вовченко.

Модератор презентації Галина Вовченко розповіла віхи біографії письменника, а також зачитала авторську передмову до видання та анотацію.

Проза Володимира Шкурупія – це біль душі, який рятує від байдужості та моральної деградації. Сама ж книга читається легко, залишаючи в серці глибокий слід та роздуми…

Видання “Останній поріг” складається із оповідань та повістей, які до цього побачили світ у книжках автора “Жива роса” (1987р.) та “Осіння горішина” (1990р.). Книга є своєрідним епосом українського села останніх десятиліть радянщини. Описує протистояння національних традицій людяності супроти цинізму. Вона нагадує про важливість усвідомлення своїх коренів, любові до рідної землі, заглиблення в моральні витоки народної душі.

“Прозаїк описує не стільки село, як глибину української душі в її переживаннях, тривогах, щирості, майстерно показуючи найтонші риси характеру героїв через влучні деталі в їх мові, вчинках, побуті. Його герої добрі, простодушні й щирі. Природа у творах автора виступає одухотворено, ніби один із героїв, нерозривно вплітаючись у канву твору, увиразнюючи характер героя, описувану подію” (Із анотації до книги).

Володимир Шкурупій поділився із присутніми деякими історіями зі свого життя та передумовами народження його оповідань:

На захід завітав доктор філологічних наук, професор, ректор ПНПУ ім. В.Г. Короленка Микола Степаненко. У своєму виступі він високо оцінив творчість Володимира Шкурупія. Зокрема підкреслив, що це один із найвидатніших письменників нашого часу і не тільки Полтавщини, а й усієї України:

Далі Володимир Шкурупій зачитав уривок оповідання із книги “Останній поріг”:

Під кінець зустрічі всі охочі мали змогу поспілкуватися із письменником, а також придбати його книгу із автографом.

До речі, видання «Останній поріг» відзначили дипломом 1-го ступеня в номінації «Краще прозаїчне видання» та за результатами обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2019».

Книгу оповідань і повістей “Останній поріг” можна замовити на сайті: dobrodiy.org.ua.