×

У Полтаві провели благодійну акцію «Я такий, як і ви»

Громадська організація «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» ім.А.Кукоби вже багато років поспіль активно підтримує юних полтавців. За її сприяння щорічно організовуються численні заходи культурного, соціального та спортивного спрямування. Також неабияку допомогу фонд надає дітям з багатодітних сімей, сиротам та дітям з особливими потребами.

На продовження започаткованих гуманістичних традицій 18 липня у приміщенні готелю «Галерея» відбулася благодійна акція «Я такий, як і ви!». До неї долучилися вихованці полтавської школи-інтернату для дітей з вадами слуху.

Для присутніх провели два майстер-класи: з малювання коміксів та приготування піци. Вісім маленьких учасників утілювали свої думки в малюнках, а також разом із шеф-кухарем Катериною Федій вчилися готувати смачну страву.

Співзасновник фонду Юлія Іщейкіна зазначила, що всі діти талановиті, проте їхній талант потрібно вчасно підтримати:

– Протягом 25 років фонд сприяє розвитку маленьких полтавців та всіляко підтримує їхні починання. Акцію «Я такий, як і ви» проводили для того, щоб малеча відкривала для себе світ рівних можливостей. Сподіваюсь, що дітлахи весело провели час, а деякі навіть виявили в себе хист до малювання та кулінарії. Плануємо проводити подібні заходи і надалі.

Відомий полтавський художник-карикатурист, член спілки рекламодавців, лауреат премії ім.М.Ярошенка та член благодійного клубу «Ротарі» Михайло Шлафер поділився своїми секретами художньої майстерності з дітлахами. За його словами, мова малюнку універсальна та доступна кожному:

– Такий майстер-клас для дітей із вадами слуху проводжу вдруге. Вважаю, що це допомагає їхній соціалізації, сприяє комфортному спілкуванню та навчає бути собою. Кожна дитина – це особистість, до якої потрібно шукати індивідуальний підхід. Можливо, для когось це стане поштовхом для подальшої творчості та самовдосконалення. А згодом переросте в справу всього життя.

Усі малюнки, які створили під час майстер-класу, планують виставити на благодійному аукціоні, який відбудеться 27 липня. На отримані кошти збираються придбати стіл для пісочної терапії для школи-інтернату.

Валентина Шелест, мати 10-річного Івана, у якого є вади слуху, каже, що її сину дуже подобається брати участь у таких заходах:

– Із задоволенням спостерігала, як Іван вчиться чогось нового та спілкується з друзями. Радію, що останнім часом чимало уваги приділяється дітям з особливими потребами. І це свідчить про високий рівень суспільного розвитку.

Бабуся 4-річної Софійки, член товариства глухих та дослідник жестової мови Наталія Адамюк підкреслила, що подібні заходи для дітей не лише пізнавальні, а й практичні.

– Приємно вражена тим, що на майстер-класах надають змогу спробувати створити щось власноруч. Вдячна фонду за таку потужну підтримку та гарно проведений час. Хочеться, щоб у місті подібні акції проводилися частіше.

На останок діти разом з батьками скуштували власноруч приготовану піцу. Також малеча отримала пам’ятні подарунки від фонду, а Юлія Іщейкіна побажала присутнім успіхів та здійснення найсміливіших мрій.