×

У Полтаві провели вечір пам’яті Ніла Хасевича

З нагоди  114 річниці дня народження Ніла Хасевича – автора більшості агітаційних плакатів, листівок та облігацій Української Повстанської Армії (УПА) громадська молодіжна організація «Сокіл» спільно з однією з туристичних агенцій облцентру провела у одній із кав’ярень Полтави вечір пам’яті славетного художника-графіка.

Захід мав благодійний характер: було влаштовано збір коштів, які організатори  спрямують на протезування воїнів російсько-української війни (АТО-ООС). Організатори розмістили у кав’ярні міні-виставку підпільних робіт-репродукцій  Ніла Хасевича. Також учасники вечора   прослухали  лекцію  про життя, творчий доробок та боротьбу художника, праці якого знають далеко за межами нашої держави. Лекторка Анастасія Городчаніна  повідала про найцікавіші та найдоленосніші факти та рішення з життя засновника графічного стилюУПА, художника Ніла Хасевича. Зокрема про те, як  роботи українця єврейського походження у 1951році  потрапили до делегатів ООН і у 1952 році  були опубліковані в Філадельфії. Йшлося  про  незвичайну,  дуже не просту та сповнену боротьби і втрат долю Хасевича, про  несподіваний зв’язок з Полтавою та дивувалися професійності та високохудожності його робіт.

Студенти історичного факультету розповіли присутнім про  розгалужену агентурну мережу ОУН на Полтавщині та напрямки  діяльності борців за незалежність.