×

У Полтаві святкують Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня в Україні відзначають день бібліотек. Так, у полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.І.П.Котляревського розпочалася низка заходів, присвячених цьому святу. На відвідувачів чекає зустріч з полтавськими письменниками, перегляд американської кінострічки, арт-лекції на актуальні теми, три тематичні книжкові виставки, фотозони та відкритий мікрофон для поетів.

Організатори зауважили, що готували план заходів так, щоб кожен полтавець долучився до світу книг:

Ми пишаємося тим, що маємо це свято як вияв глибокої поваги до нашої праці, як визнання значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових частин інформаційної структури суспільства. Пропонуємо провести свято у бібліотеці, розповідаючи про це в соціальних мережах під хештегом #деньубібліотеці. Наприклад, сфотографуватися з чарівним капелюшком на ретрофотозоні, – розповіла бібліотекарка Влада Рябуха.

Уже об 11 годині розпочалася зустріч з автором детективу «Еліксир багряного кольору» Алексою Донічем. Паралельно в іншій аудиторія відкрилася виставка, яка має назву «Бібліотека – територія творчості». На ній представлені фотороботи й авторські вироби читачів бібліотеки.

Для всіх охочих відбувся перегляд американського фільму-драми «The Public». В основі сюжету стрічки зображена реальна історія боротьби бібліотек і безхатченків, яка трапилася  в місті Цинциннаті (США, штат Огайо).

В аудиторії 213 о 14 годині  полтавці мають змогу послухати літературне рандеву «Людина народжена для щастя, як птах для польоту».

Для студентів першого курсу Української медичної стоматологічної академії  та учнів старших класів міста, Полтавського району організували екскурсію, де вони мали змогу  спробувати себе в ролі бібліотекаря.

Довідка

На сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед них можна виділити Національну бібліотеку України, Національну парламентську бібліотеку України, Державну бібліотеку України для дітей, Державну історичну бібліотеку України. Нині понад 53 тисячі українців займаються бібліотечною справою, а послугами книгосховищ користуються понад 17,5 мільйонів читачів.