×

У Полтаві триває боротьба за реалізацію ініціатив полтавців у рамках «Бюджету участі»

Буквально за тиждень закінчується строк подачі проектів на програму партиципаторного бюджетування «Бюджет участі – 2019». Але через недбалість деяких виконавців понад десять проектів полтавців за останні роки ще досі лише на паперах. Їх не змогло втілити в життя управління житлово-комунального господарства. Тож, не бажаючи терпіти свавілля окремих чиновників, 18 липня голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування з команди Андрія Матковського Олександр Глазов ініціював зібрання, на якому спільно з обуреними авторами нереалізованих проектів обговорювали подальший план дій.

За словами Олександра Глазова, від авторів проектів та членів робочої групи постійно відмахуються представники управління:

Олександр Глазов

– Усі ми неабияк переймаємося долею проектів-переможців, однак уже понад два роки стикаємося з перепонами з боку управління ЖКГ. Аби хоч як пришвидшити справу, ми започаткували обов’язкове звітування та інші форми контро-лю, але це не принесло бажаних результатів. Вважаю, що таке ставлення до полтавців та їхніх ініціатив неприпустиме. Як голова робочої групи відчуваю особисту відповідальність за реалізацію кожного проекту. Тож вирішив направити депутатське звернення до голови постійної комісії з питань містобудування та архітектури Дмитра Сенчаковича, щоб утворити депутатську комісію та врешті-решт дійти порозуміння у питаннях, які стосуються реалізації проектів.

Телефоном Дмитро Ігорович повідомив, що засідання щодо проектів «Бюджету участі» відбудеться орієнтовно 25–26 липня. На ньому авторам нададуть усю необхідну інформацію.

Також присутні зателефонували і до заступника міського голови Олексія Чепурка, який опікується питаннями ЖКГ. Він зі свого боку теж пообіцяв владнати ситуацію, що склалася навколо реалізації авторських проектів.

Наталія Захарова опинилася серед тих авторів проектів, які проігнорували в управлінні ЖКГ.

– Дуже зраділа, що мій проект «Ми – теж місто» помітили та підтримали понад тисячу полтавців. У ньому запропонувала свої ідеї для покращення житлових та транспортних умов у селищі Вороніна. Однак утілювати в життя мій проект ніхто не поспішає. А лишилося не так багато часу для реалізації задуманого, оскільки із настанням холодів провести відповідні роботи буде неможливо, – говорить дівчина. – Проект «Бюджету участі» подарував надію жителям Вороніна на більш якісне та комфортне життя. Тож обов’язково продовжу боротися за реалізацію своїх ідей.

Наприкінці зустрічі були озвучені конкретні вимоги та дедлайни до виконавців авторських проектів – управління ЖКГ. Олександр Глазов наголосив, що триматиме це питання на особистому контролі, бо проекти – це ініціативи полтавців.