×

У Полтаві відбувся форум соціального партнерства

19 листопада у Полтавському краєзнавчому музеї пройшов захід під назвою «Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток».

У його роботі взяли участь представники влади, керівники державних нафто- та газовидобувних компаній, представники уряду та Державної служби геології та надр України. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов розпов, що Полтавщина – лідер галузі:

– 60 відсотків від загального об’єму видобутку вуглеводнів в Україні добувається у нашій області. Невипадково на форумі присутні представники бізнесу й органів місцевого самоврядування. Ми переконані, що саме завдяки такому партнерству ми зможемо досягти найбільшої ефективності в цій галузі. Зацікавлені, щоб більшість податків залишалася саме тут, на Полтавщині. Це сприятиме тому, що школи, соціальна сфера, інфраструктура в громадах розвиватимуться. Хочемо бути не лише лідерами в газовидобувній галузі, а й в інших сферах.

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах підкреслив, що Невипадково форум організований на Полтавщині – в серці вітчизняного газовидобутку:

– Розуміємо, що збільшення видобутку газу, зокрема й на Полтавщині, дозволить Україні забезпечити енергонезалежність, створити нові робочі місця, збільшити надходження в місцеві бюджети. Звісно, цю стратегічну мету можна втілити лише завдяки співпраці між владою, громадами і представниками підприємств. Ця синергія дуже важлива і дозволить забезпечити результат. Україна має всі передумови, щоб стати енергетично незалежною державою. Для цього потрібно залучати більше інвесторів і технологій.

За словами радника Міністра енергетики та захисту довкілля України Артема Петренка, уряд підтримує розвиток нафтогазовидобувної галузі в країні, зокрема й на Полтавщині:

– Необхідність нарощення власного газовидобутку для забезпечення енергетичної безпеки України та збереження тих ефективних реформ, які були запропоновані і впроваджуються за останні кілька років. Розвиток українського нафтогазовидобутку неможливий без залучення як внутрішніх, так і іноземних інвесторів. Для цього їм потрібні стабільні правила гри й наявність об’єктів для інвестування. Україна має бути надійним партнером для інвесторів.

У роботі Форуму взяли участь народні депутати України Андрій Боблях та Ольга Бєлькова, голова Правління Асоціації газовидобувних компаній України Наталія Гребенюк, представники органів місцевого самоврядування, газовидобувних компаній, громадських організацій.

У межах заходу відбулися три панельні дискусії щодо стратегічного напряму держави щодо енергонезалежності, користі від співпраці громад і газовидобувників у напрямку розвитку регіонів, якісної підготовки нових кадрів, дотримання екологічних норм і оновлення інфраструктури.

На думку учасників форуму, аби досягти успіху, в першу чергу необхідно налагодити тісну співпрацю громад і газовидобувних підприємств на Полтавщині. Вже під кінець форуму керівники територіальних громад та представники газовидобувних підприємств поділилися своїм досвідом успішної співпраці.