×

У Полтаві відкрили перший майданчик для вигулу собак

Днями в мікрорайоні Авіамістечко відбулося урочисте відкриття майданчика для вигулу собак. Це перший у місті простір для тварин, облаштований за всіма європейськими та міжнародними стандартами. Тож на його відкриття завітали не лише власники чотирилапих, але й представники міської влади та жителі мікрорайону.

Ініціатор відкриття майданчика депутат Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Майя Матвеєва підкреслила, що такий майданчик – показник розвитку міста в європейському напрямку:

Це перший культурний крок для розвитку Полтави. У європейських країнах такі майданчики є в кожному місті, і майже всі парки та сквери поділені на зони для відпочивальників з тваринами та без них. Також майданчики передбачені міжнародними правилами утримання хатніх тварин. Відповідно до законодавчих норм, якщо у місті відсутні спеціально обладнані території для вигулу собак, їх можна вигулювати взагалі де завгодно, що, безумовно, ускладнить життя всім. Нині ж недбайливі господарі, які гулятимуть зі своїми тваринами у звичайному парку чи поряд із дитячими майданчиками, матимуть неприємності із законом у вигляді чималого штрафу. Адже якщо ми хочемо виховувати культуру та дотримуватися законів, слід створювати такі умови, у яких ці правила можливо виконувати.

Варто зазначити, що територію майбутнього майданчика господарі собак уподобали собі ще 16 років. Під головуванням Святозара Дружиніна активісти самотужки облаштували занедбаний пустир поблизу промзони та пристосували його для вигулу собак. Полтавці самотужки знищили чагарник, посадили живу огорожу та навіть вирішили питання із пияками та наркоманами. П’ять років тому через відсутність власних заощаджень вони звернулися до Київської райради з проханням відмежувати територію майданчика міцним парканом, але через брак коштів райвиконком допомоги не надав та взагалі закрив це питання. Але на допомогу прийшли депутати з команди Андрія Матковського, які, дослухаючись до проблем громади, вирішили сприяти реалізації ініціативи.

Голова найбільшої фракції в Полтавській міській раді Андрій Матковський наголосив, що в майбутньому подібні зони для чотирилапих планують облаштувати у Павленківському та Сонячному парках, а також у сквері Воїнів-інтернаціоналістів.

Хочемо, щоб тварини не заважали нашим людям відпочивати, а також щоб на дитячих майданчиках, у піску було чистенько, щоб собаки не лякали наших дітей. Ось такий майданчик розв’язує цю проблему. З одного боку – є конкретне місце, де можна вигулювати чи тренувати тварин, а з іншого боку – ми створюємо такі умови, щоб тварини не заважали людям. Більш того, це перший пілотний проект, але ми хочемо зробити в кожному районі такі майданчики для того, щоб можна було ввести відповідальність для людей, які мають тварин.

На території майданчика встановили дві лави, урну для сміття та собачу вбиральню з пакетами, а також зробили доріжку з плитки. Саму територію огородили металевою сіткою та обладнали замком. Окрім цього, для господарів розмістили і табличку з правилами вигулу, тож відповідно до них майданчик працюватиме з 6.00 до 22.00, а на ніч замикатиметься на ключ, який зберігатимуть на прохідній у дитячій лікарні.

Полтавка Анна Кондра прийшла на відкриття разом із собакою на прізвисько Ґаджо. Власниця собаки зауважила, що дуже вдячна ініціаторам, адже тепер власники собак зможуть безпечно відпочивати разом з улюбленцями на спеціально обладнаному майданчику.

Радіє майданчику і Тамара Головачова, власниця песика породи ши-тцу. Жінка каже, що її улюбленцю вже майже шість років і вона відповідально ставиться до його утримання, але попри це неодноразово стикалася з агресією і претензіями на свою адресу від інших відпочивальників парку:

Цей майданчик гарно обладнаний. Усі ми давно мріяли про нього, і нарешті його відкрили. Упевнена, що такий майданчик допоможе власникам собак навчитися культури вигулу.

На святі був і песик-сирота Малиш, господар якого раптово помер. Під час урочистостей пес привітно підходив до людей та намагався отримати хоч трохи ласки від незнайомців.

Від місцевих жителів стало відомо, що піврічний Малиш хатній та дуже грайливий. Добрий пес із розумними очима чудово товаришує з дітьми, а також з радістю стане вірним другом для самотніх людей. На жаль, нині холоди, і йому потрібні добрі руки та дах на головою. Нині він на перетримці, але пробути там довго пес не зможе. Малиш не втрачає надії, що зовсім скоро його заберуть у родину і вже всіма силами готується до цієї радісної миті. Песик хоче відчувати себе потрібним, тож, якщо у твоєму серці та будинку є трішки місця для чотирилапого – відгукнись!

З приводу песика звертатися за телефоном (0532) 50-93-31.