×

У Полтаві відкрито виставку про утиски ромського населення

Днями у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського відкрилася виставка «Зневажений геноцид», присвячена долі ромів у зоні німецької окупації під час Другої світової війни. Про захід повідомили у Департаменті культури та туризму Полтавської облдержадміністрації.

Організатор заходу, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту (м. Київ) Михайло Тяглий розповів про передумови створення експозиції, окреслив суспільне значення висвітлення трагічних сторінок історії ромів в Україні.

До уваги відвідувачів – різноманітний документальний матеріал: фотографії, свідчення жертв утисків ромського населення, державні рішення, газетні публікації з теми.

Презентація відбулася в рамках Міжнародного проєкту, до створення якого, крім українських організацій, долучилася Спілка «Освітня ініціатива з роботи заради миру» (м. Берлін). Тому, як зазначила на відкритті експозиції директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, завдання музейників, працівників ЗМІ зробити надбанням громадської думки принципи поваги до різних народів, запобігати проявам нетерпимості на расовому ґрунті.

Директор Полтавського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Олександр Супруненко подякував організаторам виставки за цікаву експозицію, підкреслив пізнавально-виховне значення оприлюднених матеріалів. Михайло Тяглий презентував до бібліотеки музею кілька новітніх видань, присвячених історії ромів та їхній долі в Україні.

У презентації також взяли участь: голова ГО «Миргородські рома» Микола Чернявський, методистка Полтавського міського методичного кабінету Наталія Горпинченко, начальник відділу національностей і релігій, планування, обліку та звітності Полтавської ОДА Володимир Состін.

Виставка «Зневажений геноцид» триватиме два тижні.