×

У ПОЛТАВІ ВОДІЇ «ШВИДКИХ» НАВЧАЮТЬСЯ КОНТРАВАРІЙНОМУ КЕРМУВАННЮ АВТО

Із 14 по 24 червня в Полтаві, на базі картодрому «Лтава», відбувається тренування з контраварійної підготовки для водіїв швидкої допомоги. Цей пілотний проєкт ініціювала Автомобільна федерація України.

Керівник центру автоспортивної та контраварійної підготовки ФАУ Андрій Яроменко розповів, що вміння виходити з аварійної ситуації знадобляться кожному водію.
«Ми ініціювали ці тренування, щоб передавати наш досвід автоспортивної та контраварійної підготовки водіям різних служб, наприклад, швидкої допомоги. Ці люди рятують життя, тому мають вміти безаварійно та з безпечною швидкістю переміщатися вулицями міста, щоб вчасно доставити пацієнта до лікарні, – говорить Андрій Яроменко. – Навичками контраварійного кермування має володіти кожен водій, але водії служб це робити мають бездоганно».
Інструктори навчають водіїв маневруванню, удосконалюють роботу з рулевим кермом та педалями, показують, як правильно гальмувати в різних ситуаціях.
Водій карети швидкої допомоги Віталій Ліпиха говорить, що подібні інтенсиви дуже корисні як для роботи, так і для життя.
«У нас кожного дня екстремальне водіння. Виїжджаєш на трасу чи в місто й не знаєш, що і де тебе чекає. Тим паче, коли хворого потрібно доставити в найкоротший час до лікувального закладу. Ось тут навички контраварійного водіння дуже потрібні. Особливо це стосується населених пунктів, – говорить заступник директора з адміністративно-господарської діяльності КП «Об’єднане автогосподарство закладів та установ охорони здоров’я Полтавської області» Віктор Денисько. – У нас працює більше 100 автобригад за добу, тому ці навчання дуже важливі. Для себе подібні заняття ми продовжимо обов’язково».
Курс передбачає двотижневий інтенсив. На старті водії пройшли вхідне тестування, яке складалося з набору вправ з обертання керма та проїзду різними ділянками. Потім їм пропонують 5-6 занять тривалістю 2,5 години. На завершення водії здадуть вихідне тестування, щоб показати, наскільки покращилося кермування кожного учасника проєкту.
«Добре, що водії хочуть навчатися далі й удосконалювати свої навички. Переконаний, ці навчання допоможуть їм надалі швидше, безпечніше ухвалювати рішення на дорогах. Вважаю, таку програму потрібно проходити хоча б раз у квартал, адже дуже важлива систематичність», – розповів представник Автомобільної федерації України в Полтаві Андрій Приходько.
У кожному місті, кажуть організатори, є автоспортсмени ФАУ, які можуть передавати свій досвід. Тому подібні тренування будуть у Києві, Черкасах, Дніпрі.