×

У Полтаві вперше організували фестиваль жестової мови

3 жовтня на площі Анатолія Кукоби відбувся фестиваль жестової мови. Нечуючі разом з організаторами та перекладачами підготували 24 виступи та майстер-класи з вивчення жестів для глядачів. Захід відбувся в рамках фестивалю «Подільська золота осінь». Головними організаторами виступили Подільська райрада та громадська організація «Міст».

Організатор Наталія Московець розповіла, що вирішили провести це дійство з нагоди відзначення Міжнародного тижня людей з порушеннями слуху:

– Це наш перший фестиваль, але маємо надію, що він житиме й надалі й в інших районах. Так ми привертаємо увагу до проблем людей з порушенням слуху і популяризуємо жестову мову. Ми прагнемо, щоб суспільство стало інклюзивним, а інклюзія – це включення. І нам хочеться, щоб люди, які мають порушення слуху, не лиши у святкові дні про них згадували, а й щодня могли спілкуватися, і їх будуть розуміти.

Школярка Ярина Кулинич підкреслила, що чудово коли здорові люди мають змогу спілкуватися з тими, хто не чує:

– Я буду танцювати, виконувати українську композицію. Ми хочемо пропагувати й надалі жестову мову. Ми повинні бути рівними.

Протягом усього дійства розважали дітей і дорослих два клоуни, в образі яких були представники обласного осередку УТОГ Геннадій Валюх та Іван Пономаренко.

Довідка. За офіційною статистикою, кожна дев’ята людина має порушення слуху. З них близько 25% страждають на цю недугу з дитячих років.