×

У Полтаві вперше провели форум для чоловіків

Фото: Богдан Шевченко

18 жовтня в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка пройшов форум для чоловіків «Чоловіча розмова». На захід прийшло понад 50 полтаців, серед присутніх були й жінки. Організаторами виступили управління в справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради та ГО «Клуб «Мама і я».

Мета заходу – дати змогу чоловікам поговорити про ті теми, які їх хвилюють, та обмінятися досвідом. Протягом двох годин вони відверто говорили, запитували поради чи ділилися своїми історіями.

Професійні експерти на чотирьох локаціях обговорювалися актуальні теми: «Роль чоловіка у стосунках», «Булінг», «Я виховую прийомну дитину», «Я стану батьком».

Начальник управління в справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського виконкому з команди Андрія Матковського Олена Бабенко підкреслила, що такий психологічний форум на Полтавщині проводиться вперше:

Чоловіки звикли бути сильними і не говорити про свої проблеми. Вони справді іноді соромляться говорити про свої почуття. Ми намагаємося донести до всіх потенційних учасників, що є фахівці, які допоможуть вирішити всі питання.

На локації «Булінг» працювало три експерти з різних сфер діяльності. Вони детально розповіли, як поводити себе з дітьми-агресорами, порадили батькам профілактичні заходи, щоб їхня дитина не стала жертвою булінгу.

За словами психолога-практика Української медичної стоматологічної академії Тетяни Климач, значну роль у виникненні булінгу відіграє сім’я:

Стилі батьківського виховання, якого дотримуються деякі батьки, не ідеальні й не авторитетно-демократичні. Діти-агресори часто  спостерігають ситуацію насильства вдома, зазнаючи тілесних покарань. Після цього виникає так зване коло насильства.

Інспектор відділу зв’язків з громадськістю Національної поліції України Руслан Возниця додав, що тільки 10–15 % постраждалих від домашнього насилля звертається по допомогу.

Про юридичну та судову процедуру розповів доцент кафедри цивільного господарства і фінансового права Полтавського юридичного інституту ім.Я.Мудрого Євген Греков:

Насильство – одна з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай найбільше страждають від нього жінки та діти. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії вважається домашнє насильство.

На думку андролога Полтавської обласної консультативної поліклініки Богдана Томаша, стосунки – це вибір і відповідальність обох людей:

– Незважаючи на проголошене рівноправ’я, чоловіки й жінки різні, а тому їхні ролі й функції різні. У світі все існує і розвивається за певними законами природи, але суспільство не завжди ними користується, а інколи й забуває про їх існування. Жінки забирають на себе функцію глави сім’ї, чоловіки без супротиву поступаються. Сучасні технології й можливості прискорюють і полегшують частину завдань, поставлених перед чоловіком, і від цього зменшується цінність деяких вчинків і функцій чоловіка як здобувача, захисника, завойовника.

А полтавець Семен Кропмайєр вважає, що у стосунках головне – довіра та розуміння:

– Чи можна будувати взаємини, сімейні плани на майбутнє, якщо ти не знаєш, готовий ти до цього чи ні? Завдяки форуму я почув для себе багато того, чого не міг зрозуміти.

Весело та жваво проходила бесіда на тему «Я стану батьком». На ній учасники жартували, розповідали кумедні історії з вагітності своїх дружин та з того моменту, коли вперше почули, що в них народиться дитина.

Про свої враження розповів головний тренер Полтавської області з ММА (боїв без правил) Ігор Онопрієнко:

– Не скажу, що був готовий до народження дитини. Був більш розгубленим, ніж радим. Але тепер розумію, що найголовніше в моєму житті – це посмішка моєї доньки, а сім’я – найбільший скарб.

Продемонструвати любов до дітей та цінність сімейних стосунків завітав полтавець Олександр Рудковський. Чоловік разом зі своєю дружиною Іриною виховують дев’ять прийомних дітей та власного сина.

Запросила цього багатодітного батька на захід дитячий та сімейний психолог-практик Антоніна Радченко. Вона ще з 2013 року допомагає цій сім’ї знаходити підходи до кожної дитини:

Потрібно дарувати своє тепло, любов, взаєморозуміння та підтримку дітям. Вони все розуміють ще змалечку, – зауважив психолог.

На заході працювало дві безплатні консультації. З юридичними питаннями допомагало Головне територіальне управління юстиції Полтавської області.

Загальні враження від форуму в учасників гарні. За словами полтавця Дмитра Томенка, потрібно більше виділяти часу на чоловічі теми:

 – Дякую організаторам за можливість обговорити такі важливі питання. Бесіди були насичені історіями, відвертими відповідями та гарною атмосферою.