×

У Полтаві впроваджують концепцію «Місто у смартфоні»

Розумне місто – це місто, що використовує інформаційні технології для більш ефективного функціонування та відповідності потребам жителів. Ідея smartcity полягає в тому, щоб завдяки збору та обробці великої кількості даних у режимі реального часу інфраструктура та ресурси міста використовувались максимально ефективно. Саме тому 8 жовтня в Полтавській міській раді відбулася робоча зустріч розробників проекту Poltavasmartcity, на якій присутні внесли останні пропозиції та затвердили основну концепцію ініціативи.

Відповідно до концепції проекту, системаSmartcity означає не лише можливість отримати певну послугу в он-лайн-режимі, але й це консолідація та обробка великого масиву відкритих даних, які охоплюють різні сфери міського життя.

На думку проектного менеджера ініціативи Андрія Руденка, саме управління даними дозволить міським службам перетворити місто на сервіс, розвинути розумну інфраструктуру та значно вплине на прозорість управління.

– Такі інновації потрібні місту, адже вони сприятимуть ефективній взаємодії влади, бізнесу та громади. Це не лише створить платформу інформування різних груп населення, але й допоможе більш якісно та швидко вирішувати нагальні питання полтавців, на які раніше витрачалася купа часу через бюрократичну тяганину. Вважаю, що для Полтави це значний крок у плані розвитку за європейським прикладом.

Значне обговорення серед присутніх викликала проблема диференціації жителів міста за пропискою та документом про тимчасове проживання. Кожен полтавецьабо гість міста матиме власний кабінету додатку, а отже, гості користуватимуться значно меншим переліком доступних функцій, ніж полтавці. Після тривалої дискусії розробники запевнили, що основний послуговий функціонал міста буде представлений і при гостьовій реєстрації: електронна черга в садок чи школу, он-лайн-запис до лікаря, а також відстеження руху міського транспорту.Також на засіданні піднімалося питання створення окремої платформи для краунфандингу, введення системи хештегів для покращення зворотного зв’язку та адаптація додатку відповідно до потреб людей з інвалідністю, але ці питання поки що вивчають фахівці-розробники.

Нагадаємо, що в цьому році Інститут аналітики та адвокації отримав від королівства Нідерландів грант у розмірі 2 млн грн на створення додатку, який об’єднає у собі всі електронні сервіси міста. Коли проект буде завершено, місто отримає безплатно сервіс і додаток на мобільні пристрої, що працюють на платформах Android і iOS. Далі до PoltavaSmartCity приєднають різні електронні сервіси, зокрема показники міських пиломірів, збільшать штат працівників та закуплять необхідну техніку.

На сьогодні вже працює веб-сторінка –http://smartcity.pl.ua/, яка виконує функцію платформи інформаційної підтримки і взаємодії. На ній можна знайти інформацію про проект, новини, події, вакансії та долучитись до команди, що працюватиме над розробкою екосистеми «Полтава – smartcity».

Наступне, фінальне, засідання робочої групи відбудеться 25 жовтня о 14.00.